Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.10.24 10:24 | aktualizacja: 2019.10.24 10:26

Zmiana na stanowisku dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury

Już od przyszłego roku na stanowisku dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury zobaczymy nową osobę. Dotychczasowy szef jednostki - Stefan Szmidt - przechodzi na emeryturę po 16 latach pełnienia tej funkcji.
Zmiana na stanowisku dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury
Zmiana na stanowisku dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury

Biłgorajskim Centrum Kultury od 16 lat dowodzi Stefan Szmidt - aktor teatralny i filmowy, ale także malarz i współzałożyciel Fundacji Kresy 2000. Obecnie ma 76 lat, dlatego podjęta została decyzja o zmianie na stanowisku dyrektora jednostki.

Jesienią br. burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan wydał zarządzenie dotyczące powołania nowej osoby, która będzie kierować tą największą w regionie placówką kulturalną. - Po zasięgnięciu opinii związków zawodowych działających w Biłgorajskim Centrum Kultury oraz stowarzyszeń i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez BCK powołuję Stanisława Kowalczyka na stanowisko dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury - napisał włodarz miasta.

Nowy dyrektor obejmie tę funkcję wraz z początkiem nowego roku, czyli 1 stycznia. Zostanie on zatrudniony na okres 3 lat, czyli do 31 grudnia 2022 roku.

Przypomnijmy:

Biłgorajskie Centrum Kultury powstało w 1953 roku jako Powiatowy Dom Kultury obejmujący swoją działalnością cały powiat biłgorajski. Po reformie administracyjnej w roku 1975 został przemianowany na Biłgorajski Dom Kultury, który głównie pełnił funkcję placówki miejskiej, ale również służył pomocą instruktażową i merytoryczną 11 gminom rejonu biłgorajskiego. Od 1 lutego 2000 roku, decyzją ówczesnej Rady Miasta, dokonano zmiany nazwy z Biłgorajskiego Domu Kultury na Biłgorajskie Centrum Kultury. Jest to przede wszystkim placówka miejska, ale również realizuje zadania zlecone powiatu.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmiana na stanowisku dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 18536
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Bobek  "Po zasięgnięciu opinii związków zawodowych działających w Biłgorajskim Centrum Kultury oraz stowarzyszeń i twórczy" BRAWA WIELKIE BRAWA!!!
A może by tak kogoś młodszego komu chciało by się pracować a nie dosiedzieć na ciepłym stołku do emerytury jak poprzednik!
To takie zabezpieczenie posadek w BCK!!
24 października 2019
+65
-5
J.Deep  w końcu. Kiedy Klecha odejdzie !!! Miasto domaga się jego na emeryturę
24 października 2019
+46
-7
J.Deep  KLECHA nawet nie wie , że ONZ popada w nicość z roku na rok w poziomie nauczania. Podobnie było w Budowlance do momentu kiedy "wiecznego" Dyr. nie posadzili na EMERYTURZE ...
My Nauczyciele>>>
24 października 2019
+25
-3
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd   Czasem mam wrażenie, że polonistka ze szkoły lepiej by ogarnęła to centrum kultury niż nobliwi działacze z urzędu. A na pewno miałaby więcej pasji i chęci do działania.
24 października 2019
+16
-1
J.Deep   Do Bobek _ to Wina Rosłana no ale to nie jego WINA> wybierają go Ci co chcą "NIE ZMIAN" tylko tkwienia w POST (lewactwie) Komunie
24 października 2019
+17
-8
J.Deep   KLECHA nawet nie wie , że ONZ popada w nicość z roku na rok w poziomie nauczania. Podobnie było w Budowlance do momentu kiedy "wiecznego" Dyr. nie posadzili na EMERYTURZE ...
My Nauczyciele>>>
24 października 2019
+25
-3
J.Deep   NIESTETY nie zapomnę tego waszego Szmida jak w Zamościu na Starówce przytulał Millera jak nigdy innego polityka. I tym sposobem udowodnił swoją "niezależność" - przykre
24 października 2019
+21
-8
Grzegorz z Chetyna   A czy ten "nowo powołany" należy do partii lewicowej?
24 października 2019
+10
-7
J.Deep   w końcu. Kiedy Klecha odejdzie !!! Miasto domaga się jego na emeryturę
24 października 2019
+46
-7
rako  do Bobek   trochę generalizujesz, akurat Młodzi często mają zapał ale nie do tego co trzeba, z drugiej strony dosiedzieć do emerytury też bez sensu, miejmy nadzieje że temu Panu się chcę - czas pokaże a kontrakt na 3 lata więc będziesz szybsza weryfikacja niż poprzednika
24 października 2019
+4
-9
Bobek   "Po zasięgnięciu opinii związków zawodowych działających w Biłgorajskim Centrum Kultury oraz stowarzyszeń i twórczy" BRAWA WIELKIE BRAWA!!!
A może by tak kogoś młodszego komu chciało by się pracować a nie dosiedzieć na ciepłym stołku do emerytury jak poprzednik!
To takie zabezpieczenie posadek w BCK!!
24 października 2019
+65
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
dzisiaj, 10:58 Lubelszczyzna
31 tys. testów, 540 zakażeń
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
dzisiaj, 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
5 września 2021 Czernięcin Poduchowny
Odsłonięcie pomnika poświęconego pomordowanym mieszkańcom gminy Turobin
W niedzielę 5 września w Czernięcinie Poduchownym odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika upamiętniającego pomordowanie mieszkańców gminy Turobin przez reżim sowiecki.
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
dzisiaj, 08:03 Biłgoraj
Ruszył program Profilaktyka 40 PLUS
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
w poniedziałek, godzina 13:32 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w sobotę, godzina 11:10 Lubelszczyzna
Prawie 800 zakażeń w kraju
we wtorek, godzina 16:35 Wola Duża
Zderzenie dwóch samochodów na 858. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
W niedzielne popołudnie 12 września, w gminie Turobin, w miejscowości Olszanka odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi. Tego dnia dokonano też poświęcenia figury Chrystusa Frasobliwego.
w czwartek, godzina 12:25 Biłgoraj
Alarm w szkole średniej
w piątek, godzina 17:44 Biłgoraj
82. rocznica agresji sowieckiej
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl