Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.21 10:21 | aktualizacja: 2020.10.21 11:11

Protest rolników z powiatu biłgorajskiego

W całej Polsce rolnicy protestują przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W ponad 200 miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Do protestu dołączyli również rolnicy z powiatu biłgorajskiego.
Protest rolników z powiatu biłgorajskiego
Protest rolników z powiatu biłgorajskiego

W środę, 21 października po raz kolejny rolnicy wyszli na drogi, aby zaprotestować przeciwko tak zwanej "piątce Kaczyńskiego". W ponad 200 miejscach w kraju kierowcy mogą spodziewać się spowolnienia ruchu, czy blokad na drogach wojewódzkich i krajowych.

Z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt nie zgadzają się również rolnicy z powiatu biłgorajskiego, którzy swój sprzeciw wyrazili zawieszając banery na trasach wjazdowych do Biłgoraja. Protest ma charakter symboliczny, bo jak podkreślają organizatorzy ich celem nie jest utrudnienie funkcjonowania mieszkańcom, ale zwrócenie uwagi na sytuację rolników. Jak wyjaśnia Marcin Łazorczyk, organizator protestu w Biłgoraju rolnicy z powiatu są niezadowoleni z wieloletnich zaniedbań na rzecz rolnictwa.

- Wyrażamy sprzeciw wobec “piątki Kaczyńskiego", chcemy zwrócić uwagę na problem niskich cen płodów rolnych i żywca, problem AFS, w wyniku którego doszło do likwidacji małych rodzinnych gospodarstw, brak rekompensat za wybite zwierzęta oraz brak stabilizacji cen na rynku owoców i zbóż - podkreśla Marcin Łazarczyk.

Wśród protestujących był również pochodzący z Józefowa senator Jacek Bury, który podkreśla, że nie zgadza się ze zmianami w ustawie o ochronie zwierząt. - Przedsiębiorczość jest w Polsce jest bardzo istotna żebyśmy mogli wszyscy dostatnio żyć. Rolnik jest swego rodzaju przedsiębiorcą i nie można dopuścić do tego, że polscy przedsiębiorcy jakimi są rolnicy byli pozbawieni możliwości pracy i zarobkowania - mówi senator Jacek Bury i dodaje, że polska wieś przez wiele lat była zaniedbywana i potrzebuje inwestycji.

Na miejsce została wezwana policja. Protestujący zostali pouczeni.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenia uboju rytualnego, czy zakaz wykorzystania zwierząt w celach rozrywkowych. Ustawa została przyjęta przez Sejm głosami większości posłów. Przeciw zmianom byli m.in. politycy Konfederacji i Solidarnej Polski. Senatorowie przyjęli piątkę dla zwierząt z poprawkami, m.in. zaproponowaną przez premiera Morawieckiego - aby z zakazu uboju rytualnego wyłączyć drób. Teraz ustawa musi wrócić do Sejmu, żeby posłowie pochylili się nad naniesionymi poprawkami.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Protest rolników z powiatu biłgorajskiego, 3.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 9853
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Bobek  Przydały się jeszcze raz banery wyborcze PiSu i Dudy :)
21 października 2020
+31
-7
69  Wybraliście PIS i Andrzeja, to teraz korzystajcie z owoców swoich decyzji. Szkoda, że Was nikt nie potraktował tak jak przedsiębiorców w Warszawie.
21 października 2020
+18
-3
Ostatnio dodane komentarze
krzysztofpa   głosowali na Pis to teraz mordy w kubeł. Pis powinien zabrać chłopkom roztropkom dotacje ,wprowadzić podatek od sprzedanych produktów i wprowadzić obowiązkowe składki ZUS dla wszystkich posiadających powyżej 10 ha. Może chłopki roztropki zrozumieją że trzeba myśleć rozumem a nie krzyżykiem podczas głosowania
21 października 2020
+14
-8
69   Wybraliście PIS i Andrzeja, to teraz korzystajcie z owoców swoich decyzji. Szkoda, że Was nikt nie potraktował tak jak przedsiębiorców w Warszawie.
21 października 2020
+18
-3
Grzegorz z Chetyna   "Chłop to u nas ciemny jest..."
Stanisław Bareja "Miś"
21 października 2020
+14
-3
Drakkar   Jak to szło?
Wieś murem za PIS?
Za blokowanie i zanieczyszczanie dróg pałami was powinni przegonić.
21 października 2020
+13
-4
Bobek   Przydały się jeszcze raz banery wyborcze PiSu i Dudy :)
21 października 2020
+31
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
dzisiaj, 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
dzisiaj, 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
dzisiaj, 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
dzisiaj, 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
dzisiaj, 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
26 listopada 2020 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl