W niedzielę, 19 stycznia sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, wypełniła się śpiewakami, solistami, zespołami, instrumentalistami i aktorami podczas siedemnastego spotkania o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej gminy Goraj i parafii Goraj.
Kościół parafialny św. Bartłomieja Apostoła w Goraju przechodzi gruntowną renowację, która ma przywrócić jego historyczną świetność. Rozpoczęte w 2023 roku prace obejmują konserwację elewacji i detali architektonicznych.
9 stycznia 2025 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie odbyło się uroczyste przekazanie umowy o dofinansowanie projektu "Dostępna szkoła - Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Goraju". Dokument, zapewniający wsparcie finansowe dla tej ważnej inicjatywy, odebrała zastępczyni burmistrza Goraja, Edyta Próchno.
We wtorek, 7 stycznia władze Goraja poinformowały o incydencie związanym z uszkodzeniem lampy oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej w miejscowości Zagrody. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie 5 stycznia
Na koniec 2024 roku gmina Goraj liczyła 3958 stałych mieszkańców, co oznacza spadek w porównaniu z rokiem poprzednim. W ciągu roku urodziło się 24 nowych mieszkańców, a 45 osób zmarło. Jak prezentują się szczegółowe dane z poszczególnych miejscowości?
31 grudnia na Rynku 600-lecia mieszkańcy Goraja i okolic tradycyjnie pożegnali stary rok i powitali nowy podczas widowiska sylwestrowego zwanego "Diabełkami". Wydarzenie, organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Goraju, po raz kolejny zgromadziło tłumy.
Każdego roku w sylwestrowy wieczór mieszkańcy Goraja i okolic gromadzą się na miejscowym rynku, aby wspólnie pożegnać stary i powitać nowy rok. Wyjątkowe widowisko, zwane "Diabełkami Gorajskimi", na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych wydarzeń.
26 grudnia w Kościół wspomina św. Szczepana - pierwszego męczennika za wiarę chrześcijańską. Na pamiątkę ukamienowania św. Szczepana i dla zachowania urodzaju w przyszłym roku tego dnia święci się owies.
Gminny Ośrodek Kultury w Goraju zaprezentował 13. edycję wyjątkowego kalendarza ściennego na rok 2025. Tym razem tematem przewodnim są owady i pająk, a mieszkańcy regionu wcielili się w postacie inspirowane światem przyrody.
W świątecznej atmosferze pełnej ciepła i życzliwości, przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.
W piątek, 13 grudnia, na drodze wojewódzkiej nr 835 w Zagrodach doszło do pożaru samochodu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków oraz patrol policji.
Urząd Miejski w Goraju i miejscowy ośrodek kultury zaprosili małych mieszkańców gminy na "Mikołajki z kulturą". Wydarzenie odbyło się w czwartek, 5 grudnia w sali widowiskowej GOK.
W czwartek 14 listopada Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju odbyło się niezwykłe wydarzenie - Gminny Dzień Seniora, który połączono z premierą płyty pani Janiny Pydo, wybitnej śpiewaczki ludowej z Roztocza Gorajskiego.
W niedzielę, 10 listopada, na parkingu za kościołem św. Bartłomieja Apostoła w Goraju odbyło się symboliczne rozpoczęcie obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Premiera wyjątkowej płyty śpiewaczki ludowej Janiny Pydo odbędzie się 14 listopada w Goraju. To nie tylko wydarzenie muzyczne, ale również wyjątkowa okazja do spotkania z kulturą i tradycją Roztocza.
W Goraju 3 listopada odbyło się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez parafię pw. Św. Bartłomieja Apostoła, które zgromadziło licznych wiernych, szczególnie tych najmłodszych. Dzieci przebrane za świętych przeszły w procesji przez rynek miasta niosąc relikwie znanych świętych.
Burmistrz Goraja Antoni Łukasik, został uhonorowany "Medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego" podczas konferencji "Światło w ciemności. Ratowanie Żydów w czasie Holokaustu i pamięć po Zagładzie", która odbyła się w Filharmonii Lubelskiej.
Na cmentarzu parafialnym w Goraju rozpoczęła się IX kwesta na rzecz odnowy zabytkowych pomników. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze ze stowarzyszeń, kół gospodyń i straży pożarnych kwestują, by zebrać środki na renowację historycznych nagrobków, stanowiących cenne dziedzictwo lokalnej społeczności.
W niedzielę, 20 października, w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju odbyła się kolejna edycja corocznego koncertu chórów "Królowej Anielskiej Śpiewajmy". Pięć zespołów chóralnych z Ziemi Biłgorajskiej i Zamojskiej wzięło udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które już na stałe ...
W środę 16 października w kościele pw. Świętego Krzyża w Zamościu odbyły się główne uroczystości pogrzebowe księdza kanonika Józefa Czuka, wieloletniego proboszcza parafii w Goraju.
Policyjny pościg zakończony kolizją z radiowozem, brak uprawnień do kierowania, niezarejestrowany i nieubezpieczony motocykl oraz posiadanie narkotyków - to bilans zatrzymania 19-letniego motocyklisty z gminy Chrzanów.
12 października w Domu Księży Seniorów w Biłgoraju zmarł ks. Józef Czuk, zasłużony duszpasterz, który przez wiele lat pełnił funkcję proboszcza w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju. Ks. Józef odszedł w wieku 91 lat.
Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez samorząd Biłgoraja na rok szkolny 2025/2026. Do kiedy trzeba złożyć wymagane dokumenty?
w niedzielę, godzina 16:16
Kolonia Sokołówka
Zderzenie z łosiem na DW nr 835
w niedzielę, godzina 09:25
Powiat
Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj