Minister Obrony Narodowej mianował, nie będącego w czynnej służbie wojskowej, kapitananie podlegającego obowiązkowej służbie wojskowej Stanisława Mazura na stopień majora. Wyższy stopień wojskowy został przyznany na początku maja. W niedzielę, 28 czerwca, Stanisławowi Mazurowi wręczony został akt nadania.
- Jestem niezmiernie zaszczycony i jest mi bardzo miło, bo to dla mnie dowód uznania. Samo mianowanie mnie na majora było dla mnie ogromnym zaskoczenie, nie spodziewałem się takiej decyzji - powiedział w rozmowie z naszym portalem major Mazur.
Stanisław Mazur urodził się 26 kwietnia 1925 roku w Biłgoraju. 3 października 1942 roku Ryszard Radej, ps. "Waligóra", wprowadził go w szeregi Armii Krajowej. Przydzielono mu wówczas zadanie łącznika z Komendą Obwodową i innymi jednostkami w terenie. Dostarczał pocztę do rejonów Armii Krajowej, m.in. w Krzeszowie, Frampolu, Tarnogrodzie. oraz meldunki i leki ze szpitala w Biłgoraju. Z czasem został także wywiadowcą.
Jesienią 1943 roku brał czynny udział w walce z Niemcami, uczestniczył m.in. 24 września w odbiciu więźniów z więzienia w Biłgoraju. W maju 1942 roku rozpoczął prace w elektrowni miejskiej.
W sierpniu 1944 roku został aresztowany przez NKWD. Zdołał zbiec. Po raz drugi został aresztowany przez UB 29 listopada 1944 roku. Był najmłodszym więźniem.
28 stycznia 1945 roku wraz ze współwięźniami został odbity z więzienia przez lotny oddział "Wira" Bartoszewskiego.
Po wojnie Stanisław Mazur odbył służbę wojskową, początkowo w Samodzielnym Pułku Łączności w Zgierzu, a później w Centralnych Warsztatach Łączności w Pruszkowie. Po odbyciu służby wojskowej powrócił do Biłgoraja i do pracy w elektrowni miejskiej.
Od 1982 roku jest na emeryturze. Od 1999 roku jest członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, od 2003 roku prezesem AK Koła Rejonowego w Biłgoraju. Z tej funkcji zrezygnował w 2011 roku, o czym bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Kapitan zrezygnował z funkcji prezesa.
Stanisław Mazur był wielokrotnie odznaczany. Uhonorowany został m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Partyzanckim, Medalem Zwycięstwa i Wolności, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Pamiątkową "Akcja Burza", dwukrotnie medalem Wojska Polskiego oraz Krzyżem Armii Krajowej - odznaczeniami nadawanymi przez Polski Rząd na Uchodźstwie w Londynie.