Spółka Arion Szpitale przystąpiła do Programu Akredytacji Szpitali. W ramach ubiegania się o akredytację przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia placówka ma do spełnienia wiele warunków. Jednym z nich jest wysoki stopień bezpieczeństwa pacjentów i personelu.
W czwartek o godzinie 15:00 przeprowadzone zostały ćwiczenia mające przetestować procedury obowiązujące w placówce i koordynację służb uczestniczących w akcji. - Ćwiczenia zakładały trzy scenariusze: podłożenie materiałów wybuchowych na terenie szpitala, atak pacjenta na pracowników szpitala i ich zranienie, a następnie próba samobójcza tej osoby. Na teren szpitala przyjechali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policja z sekcji rozpoznania minersko-pirotechnicznego wraz z negocjatorami. Przeszukali budynek, a negocjatorzy prowadzili rozmowy ze sprawcą ataku. Byli także strażacy, którzy rozłożyli pod oknami skokochron oraz pogotowie ratunkowe. Ćwiczenia sprawdziły w praktyce procedury obowiązujące w naszej placówce oraz koordynację służb uczestniczących w tego typu sytuacji, a także przeszkolenie naszego personelu w tym zakresie - wyjaśnia Piotr Łukaszczyk kierownik działu marketingu Arion Szpitale.
Ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa stanowią cześć procedur podlegających ocenie podczas ubiegania się o akredytację. Certyfikat akredytacyjny wydaje Rada Akredytacyjna na podstawie ustalonych przez siebie wymagań i po przeprowadzeniu przez ośrodek akredytacyjny procedury oceniającej zakład opieki zdrowotnej. Certyfikat akredytacyjny jest wydawany na okres nie dłuższy niż 3 lata. Rada Akredytacyjna składa się z przedstawicieli samorządów i organizacji medycznych oraz przedstawicieli innych instytucji i organizacji wyłanianych na okres kadencji. Członków Rady Akredytacyjnej powołuje Minister Zdrowia i Opieki Społecznej. Główną korzyścią dla pacjenta wynikającą z akredytacji jest zwiększenie poziomu jakości i bezpieczeństwa opieki. Szpital, który uzyskuje akredytację zapewnia pacjentom zadowolenie i satysfakcję z pobytu w szpitalu.