- Spotkania z mieszkańcami naszego miasta i powiatu to nieodłączna część naszego policyjnego fachu. Policjanci biłgorajskiej komendy oprócz tego, że czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców uczestniczą we wszystkich akcjach promujących prawidłowe i bezpieczne zachowania. Profilaktyczne spotkania organizowane są przez cały rok - mówi sierż. sztab. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.
Od poniedziałku, 4 wrześni, z pierwszym dzwonkiem policjanci wyruszyli w rejony szkół, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Mundurowi rozmawiali z dziećmi, rodzicami i nauczycielami o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak ważne są elementy odblaskowe, jak zachować się na drodze w terenie zabudowanym i poza nim. Najmłodsi od policjantów otrzymali odblaski.
W działaniach biorą udział dzielnicowi i policjanci zajmujący się profilaktyką z Zespołu ds. Nieletnich. Spotkania są doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych KMZB i Mojej Komendy. Dzisiaj w rejonie placówek oświatowych dzielnicowi przy okazji akcji "Bezpieczna droga do szkoły" przypominali dorosłym o możliwości korzystania z aplikacji KMZB.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Od początku tego roku biłgorajscy policjanci odnotowali 957 zgłoszeń. Najwięcej zdarzeń dotyczy nieprawidłowego parkowania pojazdów i przekraczania dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości. Ponad połowa zgłoszeń, bo aż 536, została przez policjantów potwierdzona.
Dzielnicowi w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas" przypominali mieszkańcom powiatu o aplikacji mobilnej "Moja Komenda". Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja działa również w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. "Moja komenda" zawiera także bazę teleadresową wszystkich jednostek policji w Polsce co jest szczególnie ważne kiedy potrzebujemy pomocy a znajdujemy się poza naszym miejscem zamieszkania.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do korzystania z dostępnych aplikacji oraz życzymy dzieciom i młodzieży "Bezpiecznej drogi do szkoły"!