Zgaga w ciąży może być bardzo dokuczliwa. Kobieta odczuwa wyraźny dyskomfort, nie może się skupić i spokojnie wykonywać normalnych czynności, ponieważ jej uwaga koncentruje się na przykrych doznaniach. Nic więc dziwnego, że szuka czegoś, co na zgagę w ciąży pomoże. Może oczywiście udać się do najbliższej apteki i zapytać farmaceutę o leki bezpieczne dla niej i maleństwa, ale niech to będzie ostateczność, ponieważ w internecie znaleźć można skuteczne, domowe sposoby na zgagę w ciąży - na przykład na stronie http://natrawienie.pl/zgaga-ciazy-zaradzic/.
Przyszłym mamom przyda się w tym miejscu przypomnienie jednej z zasad zdrowego odżywiania: zamiast jadać nieliczne obfite posiłki, lepiej jest spożywać niewiele pokarmu, ale za to częściej. I powoli, bez pośpiechu, starannie gryząc i żując pokarm tak, aby został odpowiednio rozdrobniony przed połknięciem. Wszystko po to, by w żołądku nie zalegała duża ilość niestrawionego pokarmu, który mógłby się cofać w stronę przełyku i wywoływać dolegliwości. Lepiej też nie jeść krótko przed snem, by zgaga nie utrudniła zasypiania. Warto dużo pić, szczególnie wody - ale po posiłku, nie w trakcie. Polecenia godne jest unikanie kwaśnych pokarmów, a także czekolady, mięty, tłuszczów oraz kawy.
A gdy zgaga się pojawi? Można sobie pomóc, spożywając coś o silnym odczynie zasadowym, jak choćby chude mleko albo migdały. Zalane wrzątkiem siemię lniane, wypijane codziennie na noc, może także przynosić pewną ulgę.
Dodatkową "atrakcją" dla ciężarnych mogą być bóle brzucha. Ich występowanie może mieć różne przyczyny. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, czytaj o bólu brzucha na Natrawienie.pl.
Pamiętaj jednak, że największym autorytetem w dziedzinie rozmaitych okołociążowych dolegliwości powinien być lekarz, ewentualnie farmaceuta. Zwracaj się do nich, jeśli bezpieczne, nieszkodliwe, domowe sposoby zawodzą.