Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.09 13:20 | aktualizacja: 2018.03.09 13:21

Konkursy na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkoły

Urząd Miasta w Biłgoraju właśnie ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wszystkich biłgorajskich przedszkoli samorządowych. Oferty można składać do końca marca.
Konkursy na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkoły
Konkursy na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkoły

Obecnie funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju pełni Monika Bednarz, dyrektorem Przedszkola Samorządowego Nr 1 jest Małgorzata Kozyra, Przedszkola Samorządowego Nr 2 Teresa Pieczykolan, a Przedszkolem Samorządowym Nr 3 kieruje Małgorzata Motek. Z godnie z nowymi przepisami oświatowymi każdy dyrektor szkoły podstawowej musi zostać powołany w drodze konkursu. Dlatego burmistrz miasta ogłosił konkursy na te stanowiska.

Może przystąpić do niego nauczyciel, mianowany lub dyplomowany, który spełnia łącznie następujące wymagania:
- ukończył studia magisterskie lub studia pierwszego stopnia lub studia wyższe zawodowe albo nauczycielskie kolegium języków obcych, posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole podstawowej oraz przygotowanie pedagogiczne,
- ukończył studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą,
- posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego,
- uzyskał: co najmniej dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich pięciu lat pracy lu pozytywną ocenę dorobku zawodowego w okresie ostatniego roku pracy lub w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w ostaniach czterech latach pracy w szkole wyższej,
- spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,
- nie był karany karą dyscyplinarną,
- nie był skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne lub nieumyślne przestępstwo skarbowe,
- nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne lub o ubezwłasnowolnienie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,
- nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi.

Dyrektorem może zostać też osoba niebędąca nauczycielem, jednak musi spełniać łącznie następujące wymagania:
- posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej
- posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny,
- posiada co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym,
- nie toczy się przeciwko niej postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne.

Osoby chcące przystąpić do konkursu mają czas na złożenie dokumentów do 26 marca.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Konkursy na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkoły, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6636
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
1cc-63d
~ nos   A no właśnie pani Monika w SP4 rewelacja. Za to pani dyrektor w przedszkolu nr3 straszny ferment wprowadza. Do zmiany. O reszcie się nie wypowiadam bo nie znam.
12 marca 2018
+3
-2
3a5-7a7
~ j64   Cieszmy się i radujmy! Polski pracownik znowu obywatelem drugiej kategorii Brawo.
Przez Polskę przeszła fala oburzenia, gdy uchodźcy w Polsce mieli dostawać na jedną rodzinę uchodźców zasiłek w wysokości 2,500 euro. Najniższa emerytura w Polsce wynosi około 200 euro.

Wielu wciąż się zastanawia, dlaczego obecny rząd Zjednoczonej Prawicy nie obniża podatków i nie wprowadza ułatwień gospodarczych, nie likwiduje biurokracji, itd. W mediach słabo przebijają się dobre widomości, a tych jest wiele nie dla Polaków, ale dla Ukraińców:
Dotacje 800 zł na pracownika ze wschodu
„W 2016 roku wystawiono dokładnie 782 000 oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi Pisze portal „Na Wschód”. Nie mają na to wpływu uproszczone procedury rejestracji pracowników, tania siła robocza, ale ogromna dotacja: „Program pomocowy zakłada dotację w wysokości 800 złotych do jego miesięcznego wynagrodzenia. Nie ma co ukrywać, że dla polskiego przedsiębiorcy to ogromne wsparcie i zachęta do zatrudniania właśnie Ukraińców pisze portal „Na Wschód”.
Źródło: http://nawschod.com.pl/korzysci-wynikaja-zatrudniania-ukraincow/
Stypendia:
To dziwne, że na polskich stronach internetowych uczelni wyższych są odnośniki z cyrylicą. Podobno polscy studenci oburzają się, że język wykładowców jest prymitywny, aby był łatwiej zrozumiały dla ukraińskich imigrantów, którzy wypełniają całe wydziały, m.in. opolskich uczelni. Nie słyszałem aby w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii, wykłady odbywały się uproszczonym angielskim, albo wręcz po polsku
„Od stycznia 2015 r. ruszy kolejny etap programu, obejmujący 400 studentów (z całej Ukrainy, z pierwszeństwem dla mieszkańców terenów objętych działaniami wojennymi) i 50 doktorantów”.
„Studenci z Ukrainy już teraz stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce (42 proc.). W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy, 4 tys. z nich już teraz otrzymuje różnego rodzaju dofinansowanie (zwolnienia z opłat i stypendia). Ukraińscy studenci najczęściej reprezentują nauki społeczne, techniczne i humanistyczne informują „Perspektywy
Świadczenie 500+
W 2016 ro. Do Polski zjechało około 1 mln ukraińskich emigrantów. Podobno ci, tym, którzy mają zalegalizowany pobyt, będzie przysługiwać dotacja na dziecko w wysokości 500+, emerytury i zasiłki.
„Okazuje się, że nie jest to wykluczone. Już teraz w programie znajduje się zapis, zgodnie z którym takie świadczenie mogą pobierać osoby zamieszkujące na terenie Polski i posiadający kartę stałego pobytu pisze portal „Na Wschód”.
Podobno dzieje się tak dlatego, że Polacy pobierają zasiłku w Wielkiej Brytanii, o ma stanowić argument w negocjacjach. Smutne. Nie dość, że polskie władze żebrzą o dotacje dla Polaków, to przecież „zapominają”, że Polska z Ukrainą nie jest w Unii.
10 marca 2018
+4
-1
f13-939
~ j64   Jeżeli to czyni ambasador obcego państwa, to może trzeba poprosić tę panią, by opuściła to państwo powiedział prof. Jan Żaryn, komentując postawę Anny Azari, która w czasie obchodów Marca’68 ponownie uderzyła w Polskę porównując rządy PiS do działań moczarowców.
Jeżeli ktokolwiek dziś będzie uważał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy antyżydowskiej prowadzonej przez aparat partyjny w 1968 roku, czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki. Jeżeli to czyni ambasador obcego państwa, to może trzeba poprosić tę panią, by opuściła to państwo powiedział prof. Jan Żaryn.
Słowa te były reakcją na wystąpienie Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która podczas obchodów 50. rocznicy Marca‘68 na Dworcu Gdańskim zakomunikowała, że „wie, jak łatwo w Polsce obudzić wszystkie demony antysemickie”. Przez ostatnie półtora miesiąca już wiem, jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów. Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski podkreśliła Azari.
Na te słowa zareagował też marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak ocenił, nie służą one porozumieniu.
Warto dodać, że to właśnie Anna Azari przed kilkoma tygodniami zdecydowała się na wystąpienie, które rozgniło stosunki polsko izraelskie. Ambasador mocno zaatakowała wtedy nowelizację ustawy o IPN, która wprowadzała kary za przekłamywanie historii II wojny światowej i przypisywanie Polakom udziału w zagładzie Żydów.
Strona polska stara się załagodzić napięte stosunki z Izraelem do tego stopnia, że podczas uroczystości Marca’68 prezydent Andrzej Duda zdecydował się w imieniu komunistów prosić Żydów o wybaczenie za wydarzenia z 1968 roku. Tym, którzy w Marcu‘68 zostali wypędzeni, którzy zginęli, i ich rodzinom chcę powiedzieć proszę wybaczcie ówczesnej Polsce za to, że dokonano tego haniebnego aktu mówił prezydent, odcinając się od rządów komunistycznych.
Z tych słów głowę państwa tłumaczył Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP powtarzając, że „wolna, suwerenna, demokratyczna Polska nie musi przepraszać za wydarzenia z 1968 roku. I nie czyni tego np. w przypadku masakry na robotnikach w Radomiu, stan wojenny czy represje komunistyczne w latach 80-tych, bo „to był PRL, to nie była wolna Polska”.
Jak mówił, prezydent użył mocnych słów, „dlatego że na Uniwersytecie nie było mu łatwo przemawiać i „musi przebić się przez hałas i gwizdy jakie miały miejsce ze strony Obywateli RP”. Jak dodał Kolarski, prezydent prosił o „wybaczenie tych, którzy wówczas doznali represji”.
Źródło: wpolityce.pl
10 marca 2018
+2
-1
a16-d81
~ dobry   Hłe, hłe, konkurs. Znamy te konkursy.
10 marca 2018
+7
-1
5ce-c84
~ hgh   Szkoda ,że nic nie maja do powiedzenia w tej sprawie rodzice dzieci chodzących do szkół . Co burmistrz wie o dzieciach?
9 marca 2018
+8
-1
6b8-a91
~ j24   dlaczego nie było informacji o konkursie w budowlance, tajne jakieś????
9 marca 2018
+7
-0
10d-b12
72e-dcf
~ Olek   W 4 dawno powinni zmienić dyrektorkę. W przedszkolach nie ma takiej potrzeby. W czwórce młodą nauczycielkę z pasją wybrać .
9 marca 2018
+6
-1
e78-135
~ do Jana   Ale ty jesteś głupi jak but
9 marca 2018
+1
-3
f14-fe5
~ Rosłana trzeba zmienić tylko jego następca   wyrazi zgodę na budowę kasyna, miasto musi się rozwijać a bez kasyna i domu uciech nie da się zatrzymać młodych w mieście przecież 18-20 latkowie nie będą dmuchać 40 letnich rozwódek i wdówek , ale rosłan tego nie rozumie.
9 marca 2018
+4
-8
060-1bb
~ Jan   I tak rosłan będzie wyznaczać kto ma być na stanowisku. Idą wybory i głaska ... nauczycieli, że jest naj naj ... super bur.
9 marca 2018
+6
-1
05d-45f
~ j23   A dlaczego miasto nie podaje informacji, że jest konkurs na stanowisko kierownika w OSiR
9 marca 2018
+11
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
dzisiaj, 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w środę, godzina 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
dzisiaj, 09:44 Biłgoraj
Zapłaciła za zamówienie, ale nie otrzymała towaru
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 09:02 Biłgoraj
Z "Serdeczną karteczką" wśród rolników
w środę, godzina 12:27 Lubelszczyzna
Ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej znów na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w środę, godzina 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
w środę, godzina 20:24 Biłgoraj
Będzie bardzo silnie wiać
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
dzisiaj, 08:18 Tarnogród
Lekcja historii z Piotrem Kupczakiem
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
ZUS wypłaca "czerwcowe" wyrównania
w środę, godzina 13:05 Józefów
Udany koncert charytatywny. Zebrano ponad 100 tys. zł dla Elżbiety
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
we wtorek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl