System Get Vehicle Tracking a stan techniczny pojazdów
Samochody firmowe są narażone na znacznie większe zużycie niż auta należące do osób prywatnych. Pojazdy w przedsiębiorstwach transportowych pokonują w ciągu roku nawet kilkaset tysięcy kilometrów, co przekłada się na większe zużycie części eksploatacyjnych. Auta używane do przewozu towarów lub autobusy już po kilku latach mogą wymagać gruntownych napraw, które generują w przedsiębiorstwie duże koszty.
Awarie samochodów wykorzystywanych w firmach transportowych wpływają negatywnie na terminowość wykonywanych zleceń i zwiększają ryzyko otrzymania kary finansowej lub utraty klientów. Aby uniknąć problemów technicznych z pojazdami, przedsiębiorstwa stawiają na monitoring pojazdów GPS. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą kontrolować, co dzieje się z samochodami i uczyć kierowców ekonomiczniejszej, bezpieczniejszej jazdy.
Get Vehicle Tracking pobiera z komputera pokładowego samochodu dane takie jak: lokalizacja pojazdu, jego prędkość, czas postoju i czas jazdy, a także zużycie paliwa na poszczególnych fragmentach trasy. Informacje są przesyłane do aplikacji, którą przedsiębiorca może zainstalować nawet na smartfonie. Dane są przedstawiane w czasie rzeczywistym lub w formie wykresów za wybrany okres. Dzięki temu znacznie łatwiejsze jest optymalizowanie zużycia paliwa i zachęcanie kierowców do ekonomiczniejszej jazdy. Na podstawie zebranych danych szybko określa się, kiedy zużycie paliwa i części eksploatacyjnych w pojeździe jest najniższe.
Ekonomiczniejsza jazda to dłuższa żywotność samochodu
Firmy korzystające z Get Vehicle Tracking obserwują znaczną poprawę stanu technicznego pojazdu. Monitorowani kierowcy jeżdżą bezpieczniej bez niepotrzebnego szarżowania na trasie, a także zużywają mniej paliwa, którego straty są największe podczas nagłego przyśpieszania. Dodatkowo dzięki Get Vehicle Tracking możliwe jest szybsze zauważenie nadmiernego spalania paliwa, będącego znakiem nagromadzenia się nagaru na silniku lub poważniejszej awarii pojazdu. Samochód firmowy trafia do warsztatu szybciej, co wpływa pozytywnie na jego sprawność i przedłuża żywotność najważniejszych części eksploatacyjnych.