Na podsumowanie wszystkich działań przybyli przedstawiciele gminnych jednostek i władz samorządowych z burmistrzem Romanem Dziurą, bibliotekarki z powiatu biłgorajskiego, uczniowie miejscowej szkoły, lokalni twórcy i czytelnicy biblioteki.
Oprócz prezentacji efektów projektu wtorkowe spotkanie było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu na quest "Śladami dawnych zawodów". Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej w formie wierszowanej zgadywanki, dotyczącej takich zawodów jak: kowal, kołodziej, rymarz, tkacz, zdun, kamieniarz, dekarz/strycharz, piekarz czy cukiernik. Członkowie jury ocenili 16 propozycji, zgłoszonych nie tylko przez autorów z gminy Józefów. Nagrody odebrały - Antonina Podolak ze Stanisławowa oraz Zofia Kowalczuk i Stanisława Tyrka z Bondyrza.
W połowie września józefowska książnica zorganizowała grę terenową pod hasłem "Jak to dawniej w Józefowie bywało", a wcześniej w ramach projektu odbywały się wycieczki do Zagrody w Guciowie i Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w miejscowości Mokrelipie oraz warsztaty rękodzielnicze. Prace, które powstały na tych zajęciach zostały zaprezentowane na podsumowaniu projektu, któremu towarzyszyły występy Kapeli Zwierzynieckiej i Koła Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego, połączone z degustacją wiejskiego jadła oraz wystawą prac lokalnych twórców. Haft krzyżykowy Ireny Jolanty Świst, rzeźby Leona Kusiaka i obrazy Marka Mirskiego można oglądać w MBP w Józefowie do końca miesiąca.
Wszystkie pomysły w ramach projektu "Roztocze chlebem i miodem pachnące" zostały zrealizowane dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury ze środków programu "EtnoPolska 2019". MBP w Józefowie wydała na nie prawie 18 tysięcy złotych, przy wkładzie własnym na poziomie zaledwie 5 procent. Promocję lokalnego dziedzictwa medialnie wspierali: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.