Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.17 08:57

Tak będzie wyglądał skwer

Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
Tak będzie wyglądał skwer
Tak będzie wyglądał skwer

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja skweru położonego pomiędzy ul. 3 Maja, a ul. Zamojską w Biłgoraju. Obszar opracowania obejmuje przyległe bezpośrednio do skweru chodniki przy ul. Zamojskiej, ul. 3 maja i ul. T. Kościuszki, inwestycja obejmuje też przebudowę układu komunikacyjnego parku, wymianę nawierzchni, budowę oświetlenia terenu, wyposażenie parku w nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności parku, poprawa komunikacji pieszych, stworzenie przestrzeni publicznej sprzyjającej rozwojowi kontaktów społecznych i wypoczynkowi. W ramach zadania przewiduje się m.in.: wytyczenie prowadzonych robót, roboty ziemne, ścinanie, karczowanie pni drzew i krzewów, roboty rozbiórkowe, budowę nawierzchni ciągów komunikacyjnych, placu, schodów i pochylni, budowę elementów małej architektury (kwietniki, siedziska, ławki, murki oporowe, schody, pochylnie, kosze uliczne, stojaki na rowery), budowę oświetlenia parkowego i podświetlenie pomnika, przeniesienie obelisku Józefa Piłsudskiego, roboty urządzenia zieleni i wykończeniowe.

Przebudowa skweru będzie kosztować 836 tys. zł, a wykonawca został wybrany jeszcze pod koniec sierpnia. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja dyskutowano o założeniach inwestycji.

- Chodziło o to, by zharmonizować układ architektoniczny z pobliskim zagospodarowaniem kościoła, ale też z placem przed Urzędem Miasta - mówił kierownik referatu inwestycji Jerzy Sosnowski. Dodał, że elementy granitowe będą miały grubość 8 cm, czyli podobnie jak przed magistratem. Sam koszt wykonania tylko tej części robót to ok. pół mln zł. Chodnik od ul. 3 Maja będzie z kostki brukowej betonowej w kolorze oliwkowym. Oświetlenie będzie podobne do tego, jakie znajduje się w Parku Solidarności (podobne oprawy i słupy).

Radny Wojciech Gleń pytał o grubość wykorzystanego granitu, zastanawiał się, czy nie ma możliwości zastosowania cieńszego materiału, ze względu na brak w tym miejscu ruchu kołowego, a jedynie ruch pieszy i rowerowy. Jerzy Sosnowski odpowiadał, że po tych elementach będą poruszać się także maszyny komunalne takie jak ciągniki, więc warto zrobić to fachowo, by efekt był trwalszy. Radny Łukasz Pracoń pytał za to o pobliskie przejście dla pieszych. - W tym zakresie nie ma modernizacji przejścia, ale trzeba będzie o tym pomyśleć, jednak już jako oddzielne zadanie - dodał Sosnowski.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Tak będzie wyglądał skwer, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 12584
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
fala   Zobaczcie historyczne zdjęcia placu wolności na google maps, albo geoportal chyba lepsza jakość później porównacie czy jest więcej zieleni czy mniej. Druga sprawa nie rozumiem donic na placu wolności po co? Przecież wyszła drożyzna! nie dość że donice zasłaniają granit to trzeba było robić to coś metalowe spawać i walić do środka ziemię? nie można było w tych miejscach nie granitować tylko uzupełnić roślinnością? z przodu nie jest potrzebne tyle betonu bo i tak nie będzie wieców, imprez, parkingu, więc po co? No ale to moje zdanie pewnie się większości podobało.
18 października 2020
+4
-3
Drakkar  do JKlemens   Ten most to chyba już zabytek nie do ruszenia.
Jedno trzeba mu przyznać,pełni doskonałą rolę spowalniacza na długiej Lubelskiej.Bez niego to pewnie niejeden wcisnął by gaz w podłogę aż do Jana Pawła.
Inna rzecz to pewnie utrzymanie ronda w kwiatkach pewnie cos kosztuje.
Tu masz rondo z Tomaszowa Lubelskiego.Facet z kosiarka i nozycami lub sekatorem pewnie jest tanszy.
https://www.google.pl/maps/@50.4564942,23.4048582,3a,75y,354.52h,81.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1szpurNA48ruaJPsjWOtbd3Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
Ale że aż prokuratorem straszysz...
18 października 2020
+2
-1
JKlemens   A może wreszcie burmistrz wraz z tą radą nieudaczników zajmie się budową mostu na ul. Lubelskiej. Most zbudowano zaraz po I wojnie światowej i do dziś nikt nie zajął się jego przebudową. Forsa idzie na kwiatki na rondach, na skwery itd itd. Wiadomo kwiatki zgniją i nawet prokurator nie dojdzie jaki przewał zrobiono na kilkakrotnym sadzeniu kwiatków w ciągu roku. Ale dotąd wiadro wodę nosi aż ucho się urwie. Już niedługo prokurator zajmie się przekrętami na kwiatkach.
18 października 2020
+5
-8
Drakkar   Jak wam zabraknie pieniedzy w budzecie to prponuje przejsc sie na ten skwerek i podziwiać.
Mieszkańcom Biłgoraja przypominam iz radny skrok przebąkiwał cos o podwyżce podatków od nieruchomości.
17 października 2020
+7
-5
Grzegorz z Chetyna   A czy będzie siedziała na ławce ta pani w szpilkach???
17 października 2020
+10
-6
w...   Tak to na pewno nie będzie wyglądało. Na zdjeciach sami młodzi ludzie. Biłgoraj miasto emerytów...
17 października 2020
+7
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:20 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w środę, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w środę, godzina 08:48 Biłgoraj
Zmarł Bolesław Szymanik
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
we wtorek, godzina 09:58 Biłgoraj
Spała w krzakach. Poszukujemy właściciela suczki
w sobotę, godzina 09:26 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
we wtorek, godzina 13:02 Lubelszczyzna
Znaczny spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 w skali kraju
Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej przekazało Ministerstwo Zdrowia. Mamy 670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. W skali kraju to nieco ponad 10 tys. nowych przypadków. Na razie szczegółowych danych o powiatach nie będzie.
w piątek, godzina 09:25 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w poniedziałek, godzina 10:49 Powiat
70-latek nie uwierzył w atak hakerski na bank i nie dał się oszukać
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Burmistrz dziękuje za inwestycję, która zmieniła Śródmieście Biłgoraja
Mija 5 lat od momentu podjęcia starań o rewitalizację centrum Biłgoraja. Drogę do realizacji inwestycji wspomina burmistrz miasta Janusz Rosłan. Jednocześnie włodarz dziękuje wszystkim zaangażowanym w projekt.
w piątek, godzina 15:28 Powiat
Oszuści wyczyścili konto 20-latce
w poniedziałek, godzina 10:22 Chmielek
Nie chciał rzucać się w oczy
15 listopada 2020 Biłgoraj
Miejska choinka za 70 tys. zł
Na zakup choinki wraz z iluminacją oraz ozdobami, które miały stanąć na biłgorajskim Placu Wolności pierwotnie w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 120 tys. zł. Po dyskusjach została ona zmniejszona, a zmiany zatwierdzono podczas listopadowej sesji Rady Miasta. Ostatecznie na świąteczne drzewko przeznaczono 70 tys. zł.
w środę, godzina 07:19 Podnoszenie ciężarów
Znicz wygrywa kolejne zawody
w piątek, godzina 11:12 Lubelszczyzna
Zmarł mieszkaniec powiatu zakażony koronawirusem
19 listopada 2020 Lubelszczyzna
Prawie dwa razy więcej zakażeń SARS-CoV-2 w województwie
W porównaniu do poprzedniej doby nastąpił znaczny wzrost ilości wykrytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad 1,1 tys. nowych przypadków, w tym 14 na terenie powiatu biłgorajskiego. Szczegóły poniżej.
19 listopada 2020 Frampol
Kościelne rynny znów padły łupem złodziei
12 listopada 2020 Biszcza
17-miesięczny Oluś z Biszczy potrzebuje naszej pomocy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl