Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.24 12:40

Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują

Przez całą Polskę w ostatnich dniach przetoczyła się fala protestów związanych z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie TK większością głosów uznali, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodne z konstytucją. Protest w Biłgoraju miał wymiar symboliczny.
Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują
Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują

Tysiące osób w całej Polsce protestuje przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Ma to związek z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, według którego prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodne z konstytucją. Demonstracje przeszły m.in. ulicami Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina, czy Rzeszowa. W Biłgoraju protest miał charakter symboliczny. Pod biurem poselskim Beaty Strzałki i Jacka Sasina przeciwnicy zmiany prawa zapalili znicze.

Wniosek o zbadanie zgodności treści ustawy antyaborcyjnej z konstytucją trafił do Trybunału Konstytucyjnego jesienią 2019 roku. Podpisało się pod nim 119 posłów PiS, Konfederacji i PSL - Kukiz'15.

Dotychczas zgodnie z ustawą z 1993 roku przerwanie ciąży było dopuszczalne w trzech przypadkach:

  • gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,

  • gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,

  • gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego

W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży było możliwe do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, w trzecim jeżeli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Gdy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie, aborcja będzie dopuszczalna już tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie życia lub zdrowia matki oraz gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7827
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
wolny_pl  Dziecko urodzone z wadami genetycznymi, po urodzeniu należy zanieść do miejscowego biura poselskiego. Zobaczymy, czy posłowie w praktyce gotowi są walczyć o każde życie.
24 października 2020
+60
-15
mieszcz  Lecz się człowieku..
24 października 2020
+33
-11
Jacek64  Mam wnuka z porażeniem mózgowym i widzę jak państwo mu pomaga. Dno...
25 października 2020
+27
-7
Ostatnio dodane komentarze
Jacek64   Posłuchaj blondasie,nazywam się Jacek Kirszner,to jest odpowiedz na na twoją prośbę weryfikacji morderców.Jesteś popapranym psycholem który nie ma pojęcia o czym mówi. Próbujesz zrobić z naszych kobiet maszyny do .....Właśnie ,do czego? Jeżeli masz jeszcze parę aktywnych komórek ,to porusz nimi.To nie boli.
25 października 2020
+14
-5
blondyn   Szkoda słów dla ciebie Anna02 /a może Basiu czy Kasiu/!!Już twoje chamstwo/obelgi poznałem w stosunku do mojej osoby...Jedno mnie dziwi. Czy te twoje słowa są wyrazem tego, że nienawidzisz dzieci,czy w ogóle nigdy ich nie chciałaś?????A JA życzę ci zdrowia i empatii do ludzi. /O kulturze twojej/wybacz/ nie będę wspominał/.
25 października 2020
+6
-24
Anna02   blondyn-ko..ilekroć się odezwiesz wychodzi z ciebie cham i prostak..życzę ci z całego serca kaleki w twym życiu, byś resztę swej żałosnej egzystencji wreszczcie coś dobrego zrobił..
25 października 2020
+19
-8
blondyn  do Jacek64   A ja żałuję,że w tobie nie ma odrobiny KULTURY, EMPATII do drugiej osoby...Nie pomyślałeś, że za twoje chamstwo i żądzę mordu/nienawiści i chamstwa Pan Bóg zesłał KRZYŻ na twoją rodzinę obdarzając was chorym potomkiem??? Że ten Dzieciaczek, który jest Darem Boga dla twojej rodziny cierpi za ciebie?? OPAMIĘTAJ SIĘ...może jeszcze nie jest za późno.
25 października 2020
+4
-30
Jacek64  do blondyn   Mam wnuka z porażeniem mózgowym i widzę jak państwo mu pomaga. Dno...
25 października 2020
+27
-7
Jacek64   Blondyn,szkoda że ciebie nikt nie wyskrobał.Tylko dzięki takim burakom jak ty dochodzi do podpisywania takich absurdalnych ustaw.
25 października 2020
+25
-6
Grzegorz z Chetyna  do blondyn   Najpierw pokaż swoją... :(
25 października 2020
+24
-5
mieszcz  do blondyn   Lecz się człowieku..
24 października 2020
+33
-11
blondyn   Dlaczego nie pokazujecie zdjęć/twarzy TYCH, którzy w Biłgoraju popierają MORDOWANIE bezbronnych dzieciaczków??? Pokażcie nam tych żądnych mordować... Na następnym proteście będą domagać się eutanazji??? Swoich babć, dziadków, rodziców?????
24 października 2020
+15
-43
Drakkar   Oni zagłosowali a Ty?
24 października 2020
+5
-2
wolny_pl   Dziecko urodzone z wadami genetycznymi, po urodzeniu należy zanieść do miejscowego biura poselskiego. Zobaczymy, czy posłowie w praktyce gotowi są walczyć o każde życie.
24 października 2020
+60
-15
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
dzisiaj, 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
dzisiaj, 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
dzisiaj, 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
dzisiaj, 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
dzisiaj, 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
26 listopada 2020 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl