Depilacja laserowa
Depilacja laserowa to zabieg szczególnie polecany osobom mającym skłonności do podrażnienia po depilacji tradycyjnej. Zaledwie kilka wizyt wystarczy, ale pozbyć się owłosienia ze skóry przez długi czas. Za pomocą właśnie depilacji laserowej, możemy usunąć włoski całkowicie na wybranych miejscach ciała. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu pielęgnację swojego ciała. To bowiem metoda sprawdzona i w pełni skuteczna.
Jak przebiega zabieg?
Przed zabiegiem pacjent wypełnia ankietę na temat ogólnego zdrowia, przyjmowanych leków czy przebytych chorób. Następnie lekarz przeprowadza próbę na skórze, aby sprawdzić, jak ta reaguje na różne podrażnienia. Jeśli nie dojdzie do żadnych reakcji alergicznych, wówczas wykonywany jest właściwy zabieg.
Laser przekazuje energię melaninie i mieszkom włosowym, a te następnie zostają zniszczone. Po depilacji stosuje się specjalistyczne preparaty łagodzące. Warto wiedzieć, że zabieg jest skuteczny wtedy, kiedy przyjmiemy pełną serię. Należy powtórzyć depilację co miesiąc przez pół roku. Później konieczne jest poddawanie się zabiegowi raz na rok.
Zalety depilacji laserowej
Z całą pewnością depilacja laserowa pozwala na pozbycie się owłosienia nawet na zawsze. Depilacji mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto wspomnieć ponadto, że zabieg ten jest świetną metodą na poradzenie sobie z zaburzeniami hormonalnymi, jakimi jak męskie owłosienie, które dotyka nawet kobiety. Oprócz tego, to sposób na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.
Przeciwwskazania do zabiegu
Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej. Przede wszystkim zalicza się nich:
- ciążę;
- aktywne nowotwory;
- opalona skóra;
- przyjmowanie światłoczułych leków;
- aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze albo wirusowe;
- samoopalacze, bronzery.
Jak przygotować się do depilacji laserowej?
Decydując się na zabieg depilacji laserowej należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się wcześniej. W niektórych przypadkach przygotowania do tej metody trwają nawet miesiąc. Najważniejsze jest to, aby na samym początku skontaktować się z lekarzem oraz omówić z nim szczegóły właściwej wizyty. Podczas przygotowań do depilacji laserowej pod uwagę bierze się między innymi jakość włosów, które będą usuwane, a także zdrowie i kondycja fizyczna pacjenta. Przed zabiegiem należy więc wcześniej zaprzestać depilacji (jeden miesiąc przed planowanym zabiegiem), zakończyć kurację doustną retinoidami (pół roku wcześniej), odstawić leki oraz zioła mogą wywołać nadwrażliwość na światło (dwa miesiące wcześniej), zrezygnować z opalania się zarówno na słońcu, jak i na solarium (kilka tygodni wcześniej).
Lifting rzęs
Lifting rzęs to zabieg, który sprawia, że rzęsy stają się bardziej podkręcone, zdrowsze, lepiej zagęszczone i wydłużone. Mimo że nie jest to metoda zbyt skomplikowana, to z całą pewnością daje niesamowite efekty. Po pierwsze, rzeczony lifting sprawia, że rzęsy zachwycają, jednak równocześnie wyglądają w pełni naturalnie. To doskonały sposób na uzyskanie wymarzonych rzęs przez kobiety, które do tej pory zmagały się z cienkimi i niezbyt widocznymi włoskami. Co ciekawe, sama metoda nie jest zbyt droga, ponieważ zwykle cena waha się od około 100 do 150 złotych. Wszystko jednak zależy od miasta oraz wielkości salonu.
Jak przebiega zabieg?
Jak już wspomniano, lifting rzęs nie jest zbyt skomplikowany ani też nie trwa zbyt długo. Można śmiało wykonać go w salonie kosmetycznym, w którym oferowana jest taka usługa. Na samym początku na rzęsy nakładany jest specjalny środek. Sprawia on, że można nadawać im określony kształt. Następnym etapem jest nałożenie na powiekę silikonowego wałka, który nakręca je. Później ponownie na rzęsy nakładamy specjalny preparat, tym razem utrwala on ich kształt. Finalnie poddaje się je odpowiedniemu nawilżeniu.
Zalety liftingu rzęs
Lifting rzęs posiada szereg zalet. Jest to zdecydowanie bardziej popularna i - co najważniejsze - skuteczniejsza metoda z stosunku do zagęszczania rzęs. Z całą pewnością do plusów tej metody zalicza się to, że jest bezpieczna i stosunkowo tania, jeśli porównamy ją z innymi, podobnymi zabiegami. Ponadto, nie wywołuje żadnych zniszczeń włosków - wręcz przeciwnie - podkręca je i nadaje im trójwymiarowego, naturalnego wyglądu. Co więcej, można skorzystać z takiej usługi w większości salonów kosmetycznych.
Przeciwwskazania do zabiegu
Lifting rzęs to zabieg bezpieczny, jednak - mimo to - istnieją pewne przeciwwskazania co do jego wykonania. Po pierwsze, nie jest on dedykowany osobom, które mają problem z częstymi infekcjami oczu, a także z nadmiernym wypadaniem rzęs. Oprócz tego, przeciwwskazaniem jest oczywiście zaćma, jaskra, a także zespół suchego oka. Bezwzględnie jest także zakazany dla osób, które mają uczulenie na którykolwiek ze składników znajdujących się w środkach stosowanych do liftingu rzęs właśnie. Warto więc wcześniej umówić się z kosmetyczką oraz uzgodnić z nią szczegóły wspomnianego zabiegu, a także dopytać w razie wątpliwości.
Jak przygotować się do liftingu rzęs?
Przed samym zabiegiem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy jednak po jego wykonaniu zastosować odpowiednią pielęgnację. Po pierwsze, po liftingu konieczne jest ich rozczesanie, bowiem mogą być posklejane. Najlepiej dokonać tego dobę po zabiegu. Przez jakiś czas nie wolno moczyć ani przecierać oczu. Niewskazane jest również nakładanie maskary na rzęsy ani kremów pod oczy, bowiem efekt może nie być tak spektakularny. Poza tym, nie ma żadnych specjalnych wymagań, co do tego, jak zachowywać się po liftingu.
Endermologia LPG
Endermologia LPG to nic innego, jak mechaniczny masaż, wykonywany dzięki użyciu specjalnej głowicy. Zabieg polega na eliminacji tkanki tłuszczowej z miejsc, z których ciężko jest usunąć jej nadmiar, pomimo diet i licznych ćwiczeń. Endermologia LPG ponadto ma za zadanie ujędrniać skórę i przyspieszać proces metabolizmu. Daje skuteczne efekty i umożliwia pozbycie się między innymi rozstępów albo nieestetycznych blizn po schudnięciu, bądź też przytyciu, na przykład w związku z ciążą.
Jak przebiega zabieg?
Przed zabiegiem pacjent musi porozmawiać ze specjalistą, który będzie przeprowadzał masaż. W trakcie krótkiego wywiadu, lekarz pyta między innymi o ogólny stan zdrowia, prowadzony styl życia i kondycję fizyczną. Następnie, lekarz ocenia typ sylwetki klienta, jędrność oraz gęstość skóry, a także charakter cellulitu. Jeśli po konsultacji nie będzie żadnych przeciwwskazań, wówczas można poddać się zabiegowi.
Na samym początku pacjent musi założyć specjalną odzież zabiegową, która ochroni skórę, a równocześnie pozwoli na lepsze oddziaływanie skóry na pracę głowicy. Skóra jest ugniatana przez jakiś czas, co pozwala na pobudzenie procesu regeneracyjnego. Jedna wizyta trwa do około 50 minut. Warto jednak zdecydować się na serię zabiegów, bowiem tylko to daje skuteczne efekty. Seria może liczyć od pięciu nawet do dwudziestu wizyt. Masaż najlepiej wykonywać trzy razy w tygodniu z dobową przerwą między nimi.
Zalety endermologii LPG
Nie da się ukryć, że endermologia LPG cieszy się dość dobrymi opiniami i dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że jest to zabieg skuteczny i dający szybkie efekty. Można bez większych problemów bowiem zauważyć, że cellulit nie istnieje, a tkanka tłuszczowa wyraźnie się zmniejszyła. Oprócz tego, endermologia - jako że jest to masaż - daje ukojenie i uspokojenie. Wizyta jest dla niektórych osób sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Przeciwwskazania do zabiegu
Sam zabieg endermologii LPG jest stosunkowo bezpieczny i nieinwazyjny. Mimo to, są pewne przeciwwskazania co do jego przeprowadzenia. Po pierwsze, wśród nich wymienia się aktywną chorobę nowotworową, uszkodzenia skóry, przepukliny, żylaki, zapalenie żył albo naczyniaki. Po drugie, nie wolno również przeprowadzać tego zabiegu u osób mających problem z krzepliwością krwi, bądź też posiadają implanty, pieprzyki albo tłuszczaki na partiach ciała, na których ma być wykonywana wspomniana endermologia. Przeszkodą może być również ciąża. Ponadto, po zabiegu nie powinno się karmić dziecka wcześniej, niż przed upływem siedmiu godzin od zakończenia endermologii.
Jak przygotować się do endermologii LPG?
Nie ma specjalnych wskazówek co do przygotowania się do zabiegu endermologii LPG. Zalecane jest jednak wypicie co najmniej 2,5 litra wody zarówno przed, jak i po masażu. Pozwoli to na szybsze i skuteczniejsze pozbycie się toksyn z organizmu. Warto po wizycie ograniczyć spożywanie produktów posiadających wysoki indeks glikemiczny. Odpowiednia dieta przez jakiś czas sprawi, że tkanka tłuszczowa szybciej się zmniejszy, a efekty będą bardziej efektywne.