
Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zgłoszenie o pożarze na wysypisku śmieci w Korczowie wpłynęło we wtorek, 8 grudnia, o godz. 22:19.
Zapaliły się niesortowane śmieci składowane na hałdzie. W sumie spłonęło ok. 10m3 odpadów. Na miejsce wysłano 3 jednostki - 1 PSP oraz 2 OSP: z Soli i Smólska Dużego. W sumie z pożarem walczyło 16 strażaków.
Działania trwały prawie półtorej godziny i zakończyły się tuż przez północą. Szybcie dotarcie na miejsce ograniczyło dalsze rozprzestrzenianie się pożaru.
Obyło się bez strat, udało się za to uratować mienie o wartości ok. 100 tys. zł. Nie było też osób poszkodowanych. Jak ustalili strażacy najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia był samozapłon śmieci.
fot. OSP KSRG Smólsko Duże

Zarejestruj się
Zaloguj się

















Redakcja telefon
Skrzynka alarmowa
Redakcja e-mail