Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
SMÓLSKO
2021.05.09 08:52 | aktualizacja: 2021.05.09 09:04

Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja

W sobotni wieczór 1 maja, do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wpłynęło zawiadomienie o trwającej imprezie w jednej z remiz OSP. Funkcjonariusze sprawdzili informację. Okazało się, że bawi się ponad 100 osób.
Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja
Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja

Zgłoszenie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju w sobotni wieczór 1 maja.

Jak wyjaśnia mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa KPP z przekazanych informacji wynikało, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Biłgoraj trwa impreza, na której bawi się wiele osób. Chodziło o remizę OSP w Smólsku. Wysłani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

- Wstępnie ustalono, że w tym miejscu przebywało ponad 100 osób, wszyscy zostali wylegitymowani, teraz muszą liczyć się z konsekwencjami nieprzestrzegania obostrzeń - dodaje rzecznik Klimek.

O zdarzeniu poinformowany został także sanepid. Interwencja policjantów zakończyła imprezę.

W stosunku do organizatorów wszczęte zostało postępowanie w kierunku art 165 kk, czyli "kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia podlega karze grzywny lub ograniczenia wolności".

Przypominamy, że obecnie obowiązujące obostrzenia dotyczące zakazu zgromadzeń zostały wprowadzone rozporządzeniem pod koniec marca br. Wtedy zakazano nie tylko organizacji, ale także udziału w zgromadzeniach "niezależnie od ich rodzaju". W dokumencie zawarto też zakaz organizowania lub udziału w "imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od ich rodzaju".

Od połowy maja obostrzenia w tej kwestii mają zostać poluzowane, będzie możliwość organizowania wydarzeń do 25 osób. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu, w artykule pt. Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 18260
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Grzegorz z Chetyna  Skoro już wspomniałeś o zakładach pracy. To ile osób pracuje u takiego Chmiela? Co myślisz, że pracownicy na hali noszą maseczki? Że o dystansie nie wspomnę! Pod rozwagę... :(
9 maja 2021
+19
-2
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Skoro już wspomniałeś o zakładach pracy. To ile osób pracuje u takiego Chmiela? Co myślisz, że pracownicy na hali noszą maseczki? Że o dystansie nie wspomnę! Pod rozwagę... :(
9 maja 2021
+19
-2
stan   Kto wypożyczył klucze i był odpowiedzialny za remizę powinien odpowiedzieć za to. Gdyby nie dano sali, to nie byłoby tak wielkiego zagrożenia. Prokuratura powinna się zając tym i nadzorem nad remizą. Tym co byli na imprezie życzę więcej rozumu i mądrości. Pójdziecie do rodziców i dziadków po czymś takim i będziecie ich narażać? Tak samo swoje dzieci? Ludzi z którymi pracujecie w zakładach pracy? Policja powinna rozesłać do zakładów pracy listę osób żeby nie narażali innych. Wszystkich przetestować i na kwarantannę.
9 maja 2021
+21
-39
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
w piątek, godzina 08:55 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
dzisiaj, 10:42 Lubelszczyzna
3,5 tys. osób na kwarantannie
dzisiaj, 09:42 Biłgoraj
"W rytmie miasta" na rozpoczęcie nowego cyklu koncertów w Biłgoraju
w piątek, godzina 19:16 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 20:50 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
w niedzielę, godzina 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Turniej Szkół Mody Odzież "Odnowa"
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
Dostałeś link do logowania, by otrzymać płatność? To może być oszustwo
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie ulicami miasta
Dziś (czwartek 3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po rocznej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w procesjach ulicami miasta.
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
Medale dla karateków
w sobotę, godzina 22:27 Biłgoraj
Folk Miss i Folk Mister wybrani
w czwartek, godzina 16:07 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w poniedziałek, godzina 12:03 Biłgoraj
Brakuje pół miliona złotych
w sobotę, godzina 16:50 Biłgoraj
"Od chodzonego do poloneza" na rozpoczęcie Dnia Polskiego Folkloru
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Trwa opracowanie koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju
W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie robocze dotyczące opracowania koncepcji na modernizację i rozbudowę budynku szpitala w Biłgoraju. - Kiedy udało się nam jako powiatowi pozyskać środki budżetowe z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na działania związane z rozwojem naszego szpitala przystąpiliśmy do prac koncepcyjnych. Firma wyłoniona zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych przygotowuje takie opracowanie - informuje wicestarosta Tomasz Rogala.
w niedzielę, godzina 07:57 Biłgoraj
"Barwy regionów" - koncert na zakończenie Dnia Polskiego Folkloru
6 czerwca 2021 Biłgoraj
W Biłgoraju odbędzie się pochówek dzieci utraconych
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl