Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.01.24 09:10

Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"

W artykule pt. Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19 informowaliśmy o najnowszych statystykach dotyczących szczepień. Teraz do niezaszczepionych mieszkańców postanowił wystąpić burmistrz Janusz Rosłan. Przekona tym niechętnych do przyjęcia preparatu?
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"

Szanowni Biłgorajanie, wszyscy, którzy mogą, ale nie chcą się zaszczepić, Z informacji płynących ze wszystkich mediów wynika, że piąta fala pandemii jest faktem i w najbliższym czasie można się spodziewać znacznego wzrostu zakażeń.

Według różnych prognoz liczba nowych zakażeń może wynosić od 60 do nawet 140 tysięcy dziennie, a to może oznaczać paraliż całego kraju. Od kilku miesięcy rząd przygotowuje nowe projekty ustaw mających na celu bardziej skuteczną walkę z pandemią, ale wszystkie są torpedowane przez posłów "antyszczepionkowców", na których informacje o setkach zgonów "covidowych", jakie mają miejsce każdego dnia, nie robią żadnego wrażenia.

Nie mając innych możliwości pozostaje mi tylko jeszcze raz prosić tych z Państwa, którzy do tej pory tego nie uczynili, aby podjęli decyzję o poddaniu się szczepieniom.

Wiedzą Państwo, że wielu z Państwa znajomych, w czasie kiedy nie było jeszcze szczepionek, bardzo ciężko przechorowało Covid-19. Wielu walkę z koronawirusem, w niewyobrażalnych męczarniach, niestety przegrało. W skali kraju mamy już ponad 103 tys. ofiar, czyli całkiem pokaźne miasto. Wiedzą Państwo również, że po przyjęciu szczepionek, przebieg choroby jest znacznie lżejszy, chory rzadko wymaga hospitalizacji, a przypadki śmiertelne zdarzają się prawie wyłącznie wtedy, gdy u chorego występują inne przewlekłe choroby. Fakt ten potwierdził również Prezydent Andrzej Duda, który dwukrotnie był zarażony wirusem Covid-19.

Chcę, żeby Państwo jeszcze raz przemyśleli problem czy należy się szczepić, czy nie oraz czy jest to tylko i wyłącznie indywidualną sprawą każdego z Państwa. Podejmując decyzję o zaszczepieniu się uznałem, że problem nie dotyczy wyłącznie "mnie", ale oddziałuje na wszystkich, z którymi każdego dnia przebywam i nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne (jak każdy lek), to i tak powinienem się zaszczepić, bo suma korzyści jest niewspółmierna do ewentualnych zagrożeń.

Tak jak nikt nie kwestionuje dzisiaj zasadności zakazu palenia papierosów w miejscu pracy, czy w miejscach publicznych ze względu na fakt, że dym może zaszkodzić innym, tak i osoba niezaszczepiona powinna mieć świadomość, że naraża na zakażenie nie tylko siebie, ale również innych. Jeśli nie czujemy obowiązku ratowania swojego życia lub obawiamy się skutków ubocznych szczepionek, to argumentem za zaszczepieniem się powinien być szacunek do innych ludzi.

Nie możemy nie myśleć też o ludziach chorych na inne choroby wymagające hospitalizacji. Ci, poprzez przekształcenie oddziałów specjalistycznych w oddziały "covidowe", zostali w znacznym stopniu pozbawieni możliwości leczenia, a tym samym skazani na cierpienie a nawet wcześniejszą śmierć. Tu trzeba wyraźnie powiedzieć, że za taki stan rzeczy odpowiedzialność ponosi z jednej strony rząd, unikający podjęcia konkretnych decyzji, a z drugiej osoby uchylające się od szczepień.

Z pewnością nie każdy wie, że koszt utrzymania jednego "łóżka covidowego" to 2,5 tys. zł za dobę, pobyt pacjenta pod respiratorem to koszt ok. 5 tys. zł za dobę, a miesięczny koszt terapii aparaturą ECMO to ok. 1 mln zł. Oczywiście koszty mają tu najmniejsze znaczenie. Najważniejsze jest ludzkie życie i właśnie wyłącznie z tego powodu pozwalam sobie jeszcze raz prosić Państwa o przeanalizowanie wszystkich "za" i "przeciw" oraz podjęcie właściwej decyzji, zanim będzie za późno.

Janusz Rosłan

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3424
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Drakkar 
Populacja w naszym kraju w czasie pandemii zmniejszyła się o 200 tys. osób. Nie zgadzam się z tezą, że większość z tych zgonów została spowodowana covidem. Ludzie umierali głównie z powodu bałaganu w służbie zdrowia i administracyjnego blokowania chorym „niecovidowym dostępu do lekarzy mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Raczak, kierownik II Katedry Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
https://www.zawszepomorze.pl/liczba-hospitalizacji-spadla-w-polsce-az-o-dwa-miliony-budzi-zdziwienie-i-niepokoj-lekarza
24 stycznia 2022
+23
-4
Ostatnio dodane komentarze
george   w izraelu odmawiaja sobie nawet tej pokazowej inscenizacji z placebo a czerwony Janusz dalej bedzie brnal z narracja lewakow
24 stycznia 2022
+9
-2
Drakkar  
Populacja w naszym kraju w czasie pandemii zmniejszyła się o 200 tys. osób. Nie zgadzam się z tezą, że większość z tych zgonów została spowodowana covidem. Ludzie umierali głównie z powodu bałaganu w służbie zdrowia i administracyjnego blokowania chorym „niecovidowym dostępu do lekarzy mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Raczak, kierownik II Katedry Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
https://www.zawszepomorze.pl/liczba-hospitalizacji-spadla-w-polsce-az-o-dwa-miliony-budzi-zdziwienie-i-niepokoj-lekarza
24 stycznia 2022
+23
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w piątek, godzina 10:41 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
we wtorek, godzina 12:11 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
w sobotę, godzina 08:23 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
4 maja 2022 Biłgoraj
Podłożone ładunki wybuchowe
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w czwartek, godzina 08:12 Frampol
Nowy dyrektor SZS we Frampolu
w środę, godzina 09:05 Obsza
Rolnicy naruszają pas drogowy na DW nr 863
3 maja 2022 Aleksandrów
100-lecie OSP w Aleksandrowie Drugim
Ochotnicza Straż Pożarna w Aleksandrowie Drugim działa od 1921 roku. Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia powstania jednostki zorganizowano we wtorek 3 maja.
w piątek, godzina 09:47 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
9 maja 2022 Naklik
Wypadek na trasie 877. Nie żyje motocyklista
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
Ogólnopolski Turniej Szkół Mody Odzież "Odnowa" rozstrzygnięty
8 maja 2022 Biłgoraj
Sezon na biłgorajskie garażówki rozpoczęty
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
6 maja 2022 Biłgoraj
II Festiwal Food Trucków w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:07 Biłgoraj
Przebudowa ulicy Piłsudskiego coraz bliżej
4 maja 2022 Biłgoraj
Rusza maturalny maraton
Już dziś (4 maja) rozpoczynają się tegoroczne matury. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmagania z egzaminem dojrzałości zaczęli tradycyjnie od testów z języka polskiego. Jutro czekaja ich przeprawa z matematyką.
9 maja 2022 Smoryń
Zderzenie pojazdów na DK74 w Smoryniu [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:10 Lubelszczyzna
Wstąp w szeregi Policji i zostań jednym z Nas - zachęca KWP
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl