Prace prowadzone będą na odcinku długości około 600 metrów, a planowany termin zakończenia to koniec czerwca 2022 roku. Cała inwestycja będzie kosztowała 2,1 mln zł, w tym dofinansowanie przejść dla pieszych z budżetu państwa w wysokości 284 tys. zł. Zadanie w 50% współfinansowane jest przez samorząd miejski. - Szanowni Państwo, prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość. W związku z rozpoczętym prac remontowych wystąpią utrudnienia. Prosimy, kierowców i pieszych, jeśli jest taka możliwość o korzystanie z sąsiednich ulic. Chcemy by remont poprawił nie tylko komfort przemieszczania się ulicą Nadstawą, ale także i bezpieczeństwo - zaznacza starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.
Zakres prac inwestycyjnych w ulicy Nadstawnej obejmuje frezowanie i przebudowa nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, przebudowę i uzupełnianie ciągów pieszych, wykonanie dodatkowych zatok postojowych, budowę wyniesionych przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Joselewicza i przy ul. Aptecznej, oświetlenie przejść dla pieszych, modernizację kanalizacji deszczowej w okolicach skrzyżowania z ul. Joselewicza oraz udoskonalenie organizacji ruchu.
- Przejścia wyniesione w sposób zdecydowany spowolnią ruch samochodowy i pozwolą na bezpieczne przekraczanie jezdni. Ulica posiada bardzo duże natężenie ruchu zarówno pieszego, jak i samochodowego. Bezpieczne przejścia dla pieszych są zadaniem bardzo oczekiwanym przez mieszkańców. Ulica łączy w sobie wiele funkcji mieszkaniową i usługową. Młodzież i dzieci z Osiedla Nadstawna przemieszczają się do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przypomnę, że w okolicy ul. Nadstawnej zlokalizowana jest Szkoła Podstawowa Nr 5, Zagroda Sitarska, supermarkety oraz Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju. Ulica Nadstawna jest także drogą alternatywna dla głównej alteri miasta, ulicy Kościuszki - podkreśla Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu.
Projekt przebudowy ulicy Nadstawnej uwzględnia również potrzeby osób niepełnoprawnych.