Jak obliczyć liczbę słów i znaków w pracy pisemnej?
Pisanie wypracowania, rozprawki, pracy naukowej lub listu motywacyjnego wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy merytorycznej oraz znajomości podstawowych zasad tworzenia określonych rodzajów tekstów. Osoba pisząca powinna cały czas kontrolować, ile słów znajduje się we wstępie, rozwinięciu i zakończeniu lub w innych ważnych akapitach. W tym celu można skorzystać z bezpłatnego narzędzia do liczenia słów i znaków, znajdującego się na stronie internetowej https://licznik-słów.pl. Użycie licznika jest bardzo proste i intuicyjne, ponieważ wystarczy wkleić wskazany fragment artykułu w puste pole tekstowe i kliknąć przycisk rozpoczynający liczenie. Jeśli wynik mieści się w wyznaczonym limicie, to można zakończyć pisanie tekstu, a jeśli nie, to trzeba tak długo poprawiać tekst, aż zarówno liczba słów, jak i znaków będzie zgodna z wytycznymi.
Jakie są główne zalety korzystania z licznika słów i znaków?
Internetowy licznik słów i znaków pozwoli osobie piszącej pracę pisemną zaoszczędzić czas na żmudnym liczeniu wyrazów. Pisząc pracę na komputerze z dostępem do Internetu, można za pomocą kilku kliknięć sprawdzić, czy dany tekst spełnia określone przez zleceniodawcę wymogi. Takie darmowe narzędzie sprawi, że pisanie pracy przebiegnie szybciej i sprawniej, a uczeń bądź pracownik zyska więcej czasu na inne preferowane przez siebie aktywności. Licznik słów i znaków przyda się osobom niedoświadczonym, które nie potrafią jeszcze ocenić, ile mniej więcej słów ma dany tekst, jak również osobom doświadczonym, które chcą cały czas mieć pod kontrolą liczbę znaków użytych w tworzonym przez siebie artykule.
Dlaczego niektóre prace muszą mieć określoną liczbę słów i znaków?
Standaryzacja prac pisemnych pod kątem liczby słów i znaków to doskonała metoda, by móc porównać między sobą poszczególne teksty lub opublikować je w gazecie czy Internecie, gdzie na dany artykuł przypada ograniczona ilość miejsca. Stosowanie się do określonych kryteriów jest również wymagane na egzaminach lub podczas przygotowywania prac maturalnych, licencjackich i magisterskich. Odgórnie ustalona liczba wyrazów, to także częsty wymóg na różnego rodzaju konkursach literackich, gdzie uczniowie lub osoby dorosłe rywalizują między sobą o nagrody finansowe. Jest to zatem rozwiązanie, które pomoże osobie oceniającej daną pracę, dokonać rzetelnej i obiektywnej recenzji. Warto pamiętać, że licznik słów to nie jedyne narzędzie, z jakiego pisarz może skorzystać podczas pisania, ponieważ w tworzeniu ciekawych i inspirujących wypracowań przyda się także specjalna wyszukiwarka anagramów, wyrazów i haseł do krzyżówek.
Oczywiście sama liczba użytych słów i znaków to nie wszystko, gdyż praca pisemna powinna być przede wszystkim atrakcyjna dla czytelnika i merytoryczna. Jednak, gdy od liczby użytych wyrazów zależy akceptacja danego tekstu, to wówczas warto skorzystać z bezpłatnego licznika słów, który szybko obliczy objętość każdego tekstu.