W niedługim czasie w składzie zarządu Automobilklubu zaszły zmiany. Prezesem klubu został wybrany Zbigniew Woźny, jego zastępcami: Tadeusz Tujaka i Zenon Łój. Skład uzupełnili następujący członkowie zarządu: Jerzy Buczek - sekretarz, Andrzej Kwiecień, Jan Skrok, Marek Spustek, Józef Bielak, Sławomir Czajka. Do Komisji Rewizyjnej wybrano osoby: Romuald Leszczyński - przewodniczący, Wojciech Nowak - zastępca przewodniczącego, Bolesław Babij, Jacek Soszka, Henryk Tytoń.
Działalność klubu w tamtym okresie to realizacja zadań statutowych klubu, do których głównie należały: organizacja Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, popularnych wyścigów samochodowych na torze z cyklu "Mini Sprint", "Śliska jezdnia", "Szkoła Jazdy z Plusem", cyklicznego "Rajdu Brzegami Łady i Tanwi" i "Źródełko", rajdów dla ratowników drogowych, udział w organizacji "XV Rajdu Pojazdów Zabytkowych" oraz udział członków klubu w zlotach motocyklowych - krajowych oraz międzynarodowych "FIM Rally".
Dobra, stała współpraca z Uczniowskim Klubem Sportowym Moto-Kart "Energetyk" Biłgoraj, pozwoliła na organizowanie corocznie podczas rozgrywanych w Biłgoraju zawodów kartingowych "Biegu Memoriałowego o Puchar Jana Żabińskiego", poświęconego pamięci pierwszego prezesa klubu.
Zdecydowanie do jednych z największych sukcesów klubu, należy zaliczyć pięciokrotne zdobycie przez jego członków tytułów wicemistrzów i jednego tytułu Mistrza Polski Ratowników Drogowych PZM. Czterokrotne wicemistrzostwo zdobyła załoga w składzie: Roman Redka i Mariusz Błaszczyk, natomiast kolejny oraz najwyższy tytuł MP w 2002r. zdobyli: Mariusz Błaszczyk i Jacek Soszka. W 2001 r. uzyskali tytuły "Instruktora Ratownika Drogowego PZM". Za te wysokie wyniki oraz "aktywną działalność", klub otrzymał pamiątkową plakietkę zasłużonego "Ratownika Drogowego PZM". Z kolei za społeczną działalność w zakresie bezpieczeństwa drogowego i szeroką działalność na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w powiecie, Automobilklub Biłgorajski otrzymał honorowy tytuł "Bene Meritus 2005" (Dobrze zasłużony), nadany mu przez kapitułę Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski. W ciągu następnych kolejnych czterech lat, w dowód uznania za społeczne zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa drogowego w powiecie biłgorajskim oraz aktywną działalność, ten zaszczytny tytuł otrzymali następujący członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego: Zbigniew Woźny, Mariusz Błaszczyk, Henryk Tytoń, Zenon Łój.
Wybory do władz klubu na kolejne kadencje (01.03.2003 r. i 24.03.2007 r.) ustaliły skład
Zarządu Klubu i Komisji Rewizyjnej. Zarząd Klubu stanowili: Zbigniew Woźny - prezes (także członek ZG PZM, wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie), Tadeusz Tujaka - wiceprezes, Mariusz Błaszczyk - wiceprezes, Jerzy Buczek - sekretarz, Zbigniew Kot - skarbnik, członkowie: Jan Skrok, Andrzej Kwiecień, Zenon Łój, Józef Bielak, Marek Spustek, Sławomir Czajka. Komisja Rewizyjna: Henryk Tytoń - przewodniczący, Bolesław Babij - zastępca przewodniczącego, członkowie: Jacek Soszka, Sławomir Paszko, Gabriel Szado.
Aktualnie klub zrzesza blisko 100 członków. Zarówno Zarząd, jak też członkowie Komisji Rewizyjnej pracują i udzielają się społecznie we wszystkich przedsięwzięciach podejmowanych przez Klub.
Rok 2009 był dla Automobilklubu Biłgorajskiego szczególnie ważny, nie tylko z racji obchodzonego okrągłego jubileuszu, ale ze względu na rangę imprez zorganizowanych przez klub, a także ilość uczestników, czy widzów, która miała możliwość oglądać te wydarzenia.
Niewątpliwie największym wydarzeniem w dotychczasowej historii klubu była organizacja w dniach 25-27 września 2009 r. Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych PZM, które do Biłgoraja ściągnęły 35 załóg ratowników z całej Polski. Mistrzostwa te miały odpowiednio wzniosłą oprawę, zdobyły uznanie swoim poziomem organizacyjnym w historii tych zawodów, zwróciły uwagę mieszkańców naszego miasta i regionu oraz cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mediów.
Sam fakt powierzenia Automobilklubowi Biłgorajskiemu organizacji tych mistrzostw dowodzi, że władze Polskiego Związku Motorowego - stowarzyszenia, któremu właśnie na początku 2010 roku mija 60 lat, wysoko oceniły dotychczasowe dokonania klubu. Ta najwyższej rangi impreza była ukoronowaniem dwudziestoletniej działalności naszego klubu i jego członków. Zarówno zarząd, jak członkowie zdają sobie sprawę z tego wyróżnienia, bo to nobilitacja i wyróżnienie, które jednocześnie motywuje do dalszego działania.
Na podkreślenie zasługuje też fakt, że imprezy organizowane przez nasz klub ogląda coraz to więcej publiczności. Do największych cyklicznie organizowanych przez nas imprez należą: "Ogónopolski Zlot Motocyklowy "Roztocze-Biłgoraj" rozgrywany na terenie ośrodka w Woli Małej k/Biłgoraja. W tej masowej imprezie, biorą udział setki motocyklistów z całej Polski oraz zagranicy, a wydarzenie corocznie ogląda kilka tysięcy widzów. W tym roku odbędzie się ósma edycja zlotu.
Sporym wydarzeniem były organizowane w maju ubiegłego roku pierwsze zawody driftngowe "Drift Series Runda I", na których z pewnością został pobity dotychczasowy rekord publiczności na torze kartingowym przy ul. Motorowej, gdzie przybyło około 3 tys. widzów. W kalendarzu stałych imprez klubu znajdują się cykliczne zawody samochodowe "RallySprint", rajdy turystyczne "Brzegami Łady i Tanwi" oraz szkolenia dla ratowników drogowych PZM.
Na funkcjonującej od początku 2009 roku stronie internetowej można przeczytać i obejrzeć relacje ze wszystkich imprez i śledzić na bieżąco wydarzenia z życia klubu.
Należy podkreślić, że swoje cele i zadania klub realizuje poprzez ścisłą, dobrą współpracę z wieloma instytucjami publicznymi i stowarzyszeniami w mieście, powiecie i regionie, a w szczegóności: dyrektorami szkół, Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, Powiatową Jednostką Pogotowia Ratunkowego, Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Biłgorajski, Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia Kierowców, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, oraz Główną Komisją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzką Radą BRD, Krajowym Centrum Szkolenia Ratowników Drogowych PZM, ZO PZM w Lublinie i partnerskimi klubami PZM w województwie i regionie.
Działacze naszego klubu mogą zawsze liczyć na pomoc władz PZM w osobie Andrzeja Witkowskiego, prezesa ZG PZM, naszego honorowego członka, oraz Waldemara Czerniaka, prezesa ZO PZM w Lublinie, którzy wspierają lub w jego poczynaniach i często przyjeżdżają do Biłgoraja na organizowane zawody.
Przez klub przewinęło się dziesiątki zawodników i setki członków, którzy pracowali na osiągnięte sukcesy. Jednak nie sposób dzisiaj - po tylu latach, wymienić te wszystkie osoby z imienia i nazwiska. Tak samo jak wszystkich darczyńców i sponsorów, którzy przez lata wspierali i wspierają działalność Automobilklubu Biłgorajskiego.
Wszystkim tym osobom bez wątpienia należą się wielkie słowa podziękowania i uznania za trud i wysiłek, który włożyli na rzecz stowarzyszenia i rozwój klubu, który zapisuje się w historii miasta Biłgoraj, powiatu biłgorajskiego i regionu.
Dwudziestoletnia działalność Automobilklubu, poprzedzona wcześniej funkcjonowaniem Delegatury, nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc ze strony władz miasta Biłgoraj - Burmistrza i Rady Miasta, w zakresie zapewnienia lokalu oraz stałego wspierania bieżącej działalności statutowej klubu. Zarząd i członkowie klubu liczą na dalsze wsparcie władz samorządowych, życząc sobie także jak najlepszych relacji w regionie ze wszystkimi naszymi partnerami.
Miejmy nadzieję, że Automobilklub Biłgorajski, będzie mógł dalej bez przeszkód prowadzić swoją statutową działalność, rozwijać się, doczekać kolejnych jubileuszy oraz zapisywać kolejne karty swojej historii.