W imprezie wzięli udział uczniowie i opiekunowie z placówek wychowawczych z terenu Gminy Tarnogród: Zespołu Szkół Ekonomicznych im. AK w Tarnogrodzie, Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, szkół podstawowych: w Tarnogrodzie, w Luchowie Dolnym, Różańcu Pierwszym, Różańcu Drugim oraz Woli Różanieckiej. Gościnnie wystąpił zespoło wokalny Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie.
Skład komisji konkursowej przedstawiał się następująco: Elżbieta Kyc - Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie, Joanna Puchacz - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie Piotr Mulawa - Tarnogrodzki Zakład Komunalny Pierwszym punktem imprezy była XI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.
Jej wyniki przedstawiają się następująco: I Miejsce - SP Różaniec Pierwszy /Agata Ozimek. Jakub Pawlik, Wiktoria Koscielska/ II Miejsce ex aequo - SP Tarnogród /Julia Błaszkiewicz, Wojciech Fedec, Paweł Obszański/ i SP Różaniec Drugi /Martyna Patro, Patrycja Piróg, Jagoda Osuch/ III Miejsce - SP Wola Różaniecka /Kamil Dworniczak, Damian Okapiec, Dariusz Gurdziel/ Do konkursu plastycznego na plakat pod hasłem " Barwy przyrody " przystąpili reprezentanci : Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie, Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, Szkoły Podstawowej w Różańcu Pierwszym, Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim, Szkoły Podstawowej w Luchowie Górnym, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tarnogrodzie i Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. Plakat można było wykonać na kartonie lub brystolu o wymiarach 70 x 100.
Każdy uczestnik musiał opisać pracę na odwrocie. Konkurs trwał 3 godziny, a malowano podczas imprez ekologicznych. Przy ocenie plakatu brano pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania. Wiele satysfakcji widzom i uczestnikom dostarczył pokaz mody ekologicznej "na wesoło". Każda reprezentacja szkoły mogła zaprezentować jeden strój. Do jego wykonania dzieci wykorzystały m.in. worki foliowe, gazety, puszki, butelki plastikowe. Komisja zwracała zgodność z tematem, szczególną uwagę na oryginalność stroju, funkcjonalność, a zarazem dużą pomysłowość i estetykę. Do każdego pokazu przygotowany był odpowiedni komentarz. Imprezom ekologicznym towarzyszył program artystyczny w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, upominki i okolicznościowe dyplomy.
Cykl imprez ekologicznych odbywa się corocznie od maja do września. W bieżącym roku rozpoczął się 20 maja przedstawieniem dla najmłodszych pt. "Bajkowe spotkanie z przyrodą i Pipi" w wykonaniu artystów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury", a zakończy go wrześniowy "Konkurs na najbardziej zadbaną posesję w Mieście i Gminie Tarnogród" Organizatorami wydarzenia są: Tarnogrodzki Ośrodek Kultury i Burmistrz Tarnogrodu przy finansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie