Konkurs organizowany przez WSEI adresowany był do szkół ponadgimnazjalnych, a jego głównym celem było docenienie placówek realizujących kreatywne pomysły edukacyjne, rozwijających współpracę międzynarodową oraz ułatwiających młodym ludziom podjęcie pracy zawodowej, jak również wyłonienie liderów - osób podejmujących innowacyjne inicjatywy. W bieżącym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 37 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego, które ubiegały się o nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach: "Szkoła - Lider Innowacji", "Dyrektor - Lider Innowacji", "Nauczyciel - Lider Innowacji", "Uczeń - Lider Innowacji", "Innowacyjna Inicjatywa".
Honorowy patronat nad Projektem "Szkoła Innowacji" objęli: Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego, Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublina oraz Krzysztof Babisz - Kurator Oświaty w Lublinie.
Zdobywca prestiżowego tytułu "Uczeń - Lider Innowacji" Piotr Dudko jest wyróżniającym się młodym człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Na szczególną uwagę zasługują jego zdolności aktorskie oraz umiejętności w zakresie języka angielskiego, jak również działalność społeczna na rzecz szkoły. Największe sukcesy uczeń odniósł w dziedzinie artystycznej. Był inicjatorem powstania grupy teatralnej "Prosimy o wyrozumiałość", która przygotowywała i prezentowała reżyserowane przez niego spektakle teatralne. Pierwszym dużym sukcesem młodego artysty i jego zespołu była główna nagroda na Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych "Scena Młodych", gdzie Piotr Dudko zdobył również nagrodę dla najlepszego aktora. W Przeglądzie "Zwierciadła" grupa otrzymała wyróżnienie i nagrodę publiczności, a uczeń nagrodę aktorską. Doceniony przez publiczność i zauważony przez uznanych reżyserów rozpoczął współpracę z teatrem Enigmatic w Lublinie, kierowanym przez panią Alicję Jachiewicz - Szmidt, gdzie znakomicie wcielił się w rolę głównego bohatera w dramacie Sławomira Mrożka "Tango". Sztuka prezentowana była wielokrotnie zarówno w Lublinie, jak i w Biłgoraju, gdzie spotkała się z dużym uznaniem publiczności.
Innym bardzo ważnym wyróżnieniem dla ucznia była Nagroda Grand Prix 2012 w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim, dzięki której uczestniczył w czterodniowej wycieczce do Londynu i Stratfordu, gdzie odwiedził Teatr The Globe oraz miejsca upamiętniające wybitnego dramaturga Wiliama Szekspira.
Na uwagę zasługuje również działalność społeczna Piotra w samorządzie uczniowskim. W 2011 roku pełnił funkcję wicemarszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.
Nagroda dla ucznia oraz certyfikat dla szkoły są doskonałym potwierdzeniem, że LO im. ONZ w Biłgoraju daje możliwość rozwijania zdolności, pasji i zainteresowań, promuje talenty uczniowskie, jak również dba o wysoki poziom nauczania i wychowania młodzieży. Uczniowie wielokrotnie reprezentowali szkołę w powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz artystycznych, jak również w zawodach sportowych, gdzie zdobywali tytuły laureatów i finalistów na najwyższych szczeblach.
Warto podkreślić, że w ubiegłorocznej edycji konkursu szkoła zdobyła nagrody w kategorii Dyrektor - Lider Innowacji, Nauczyciel - Lider Innowacji oraz wyróżnienie i certyfikat Szkoła - Lider Innowacji.