Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.10.14 16:57 | aktualizacja: 2014.10.14 17:06

"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy"

Nauczyciele, byli i obecni, dyrektorzy szkół i przedszkoli, pracownicy oświaty, oraz przedstawiciele władz miasta zebrali się 14 października w Biłgorajskim Centrum Kultury, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej.
"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy"
"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy"

Na wydarzenie zaprosili: burmistrz Biłgoraja oraz Zarząd Sekcji Emerytów i Rencistów przy Oddziale Powiatowym Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli, jak również seniorzy skupieni w klubach seniora z Janowa Lubelskiego i Frampola. W trakcie wydarzenia wystąpiły też biłgorajskie zespoły: "Belferki", "Złoty wiek", "Złota jesień" i "Wygibusy".

Wszystkich witała Maryla Olejko. Przypomniała też historię tego święta. - 1 4 października 1773 roku król Stanisław August Poniatowski na mocy uchwały ówczesnego sejmu rozbiorowego powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, która pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Dla upamiętnienia tej chwili obchodzimy - najpierw Dzień Nauczyciela, teraz Dzień Edukacji Narodowej. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego - mówiła Maryla Olejko.

Najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty składał także burmistrz Janusz Rosłan, który, jak przypomniał, przez 17 lat był nauczycielem. - Wiem jak trudny jest to zawód, dlatego składam wyrazy uznania i kieruję słowa podziękowania, wiem, że praca z młodzieżą jest coraz trudniejsza i bardziej odpowiedzialna - mówił burmistrz.

Tego dnia nie zabrakło wyróżnień dla nauczycieli. W tym roku nagrody otrzymali:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego :

- Marian Kurzyna - dyrektor,

- Urszula Górniak,

- Maria Skubis.

Szkoła Podstawowa Nr 4 :

- Klarysa Chabros,

- Joanna Kręt.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego :

- Teresa Bogdanowicz - Bordzań - dyrektor,

- Dorota Brzozowska,

- Lidia Jamroz.

Miejski Zespół Szkół :

- Jacek Odrzywolski,

- Małgorzata Grabowska,

Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej :

- Maciej Buczek - dyrektor,

- Irena Maksymiec.

Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego :

- Ewa Góźdź,

- Małgorzata Wlizło.

Samorządowe Przedszkole Nr 1 :

- Lucyna Jaskuła.

Samorząowe Przedszkole Nr 2 :

- Urszula Łuszczak.

Samorządowe Przedszkole Nr 3 :

- Małgorzata Motek - dyrektor,

- Wanda Dubiel.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Nauczycielom za trud, serce i uśmiech... dziękujemy", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9512
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
12a-eaa
~ smwz  do ~ KENYS .   A dziękuję wszystkim zespołom za śpiew bez wyjątku, bo nie tylko występowały i śpiewały na scenie BELFERKI.Wszystkie zespoły ładnie śpiewały nam.Widzimy że po każdej imprezie jaka by się nie odbywała w Biłgorajskim Centrum Kultury nie brakuje złośliwych komentarzy.Niektórzy tylko po to przychodzą żeby wyrzucić z siebie nagromadzony jad nienawiści na inne osoby.Bardzo nie ładnie anonimowo pisać złośliwe komentarze. Najlepiej było wyjść na scenę i powiedzieć to w oczy Panu Burmistrzowi i Pani Maryli, przy rozświetlonych jupiterach co się Panu(i)nie podobało. Tak właśnie powinni postępować takie osoby, jeżeli uważają że mają tu rację.Nie bać się, nie ukrywać, tylko poszczycić się ODWAGĄ.
16 października 2014
+1
-0
PL
040-964
~ ooo   Dyrektor MZS nie dostał nagrody????? Taki piękny eksperyment wprowadził, nie zasłużył? Pan Burmistrz już nie kocha dyrektora?
16 października 2014
+4
-1
PL
d6f-3bf
~ 45hg   To są zwykli obłudnicy , pamiętam kiedyś na sesji przywlekli Rosłanowi taczkę a teraz włażą mu w d...a za plecami go obgadują. I czego taki może nauczyć?Knuć i judzić ładnie się uśmiechają a w duszy przeklinają ,lizusy
15 października 2014
+6
-3
PL
356-ce4
~ NINA   Kochani internetowcy. Jest piękna jesień. Idźcie na spacer zamiast tak się złościć. Nałapcie promieni słonecznych by zyć radośniej i dostrzegać piękno wokół nas. WIĘCEJ RADOŚCI
15 października 2014
+9
-1
PL
8e2-301
~ do hgdytd   Słuchaj nieuku ten nauczyciel musi uczyć twoje dziecko o ile masz albo będziesz miał.Ale z tego co widać to jesteś gbur ,cep itd.Idż do szkoły i zobacz jak oni się męczą z dzieciakami a dobrze że ciebie tam już nie ma.Jaki efekt to widać cepie!
15 października 2014
+4
-4
PL
375-fac
~ KENYS .   Nie jestem nauczycielem ani byłym lecz tylko sympatykiem Zespołów Śpiewających ,dlatego znalazłem się wśród wysłuchujących tego koncertu. Występy Zespołów i Ich wykonywane utwory związane z Dniem Edukacji Narodowej zasługują na uznanie i podziękowanie, co było wynagradzane gromkimi brawami przez publiczność. Szkoda i to wielka szkoda, że zostało to ograniczone do wykonania dwu utworów przez Zespół.Ale Pani Marylka z rozbrajającą szczerością poinformowała widzów że ze względu na następną imprezę ta musi być czasowo ograniczona.Widać jaką rangę nadano Świętu Dnia Nauczyciela, zabrakło czasu dla tych którzy tak dużo go poświęcają i kiedyś też poświęcali uczniom.Uznanie dla członków Koła Emerytów ZNP , bo to Oni byli Inicjatorami i Organizatorami (według słów Burmistrza)tego Koncertu. I cóż widzę Pan Burmistrz serdecznie dziękuje dwu inicjatorkom tego Koncertu , że zorganizowały miejską imprezę i wręcza symbolicznego kwiatka na zaciemnionej sali. Czy nie można było poprosić Tych dwu miłych Pań na scenę i zrobić to przy rozświeconych jupiterach.Czy pracownicy BCK-u nie wiedzą jak to prawidłowo powinno wyglądać,w takim przypadku nie powinni tam pracować.Dzień Nauczyciela minął , ale mały niesmak pozostał.Panie Redaktorze, a Zespół " WYGIBUSY" nie występował. Zespołowi " BELFERKI" za organizację i śpiew Ja dziękuję i to przy rozświeconych jupiterach na głównej scenie
15 października 2014
+6
-1
PL
96b-618
~ wwwwwww  do ~ hgdytd   to było uczyć się i zacząć prace na tym stanowisku, żałujesz, zazdrość itp.
15 października 2014
+9
-7
PL
52b-6af
~ manus  do ~ hgdytd   to ty zwykły bydlak jestes, dzieciom swoim g ó wno na mordę pchasz, i w g ó wno pchsz je od najmłodszych lat ty hipokryto
14 października 2014
+1
-7
IN
56e-adf
~ Kazik   Ostatnia kadencja najgorszego burmistrza Rozmana. Psy szynki nie będą już zajadać.
14 października 2014
+7
-8
PL
eba-06d
~ hgdytd   Akurat nauczycieli nie ma co żałować ,żyje im się tak jak jak prokuratorom czy sędziom , mają kasę , wolnego ile chcą a każda impreza na koszt rodziców uczni i jeszcze do polityki się pchają.swoim dzieciom stale polecam ten zawód , a i jeszcze kasa bez podatku za douczanie ,jeszcze nie spotkałem biednego nauczyciela
14 października 2014
+12
-13
MX
9ca-fa5
~ Bogdan   Janusz Zbigniew Rosłan jak typowa świnia aby otrzymać się u koryta daje nagrody dyrektorom. Nagroda plus nakaz robić mi glosy i propagandę.
14 października 2014
+9
-13
VN
621-633
~ Monika   Rosłan wstydu niema. Skrzywdził nasze chore dzieci z MZS a teraz bezczelnie mówi że jest nauczycielem. Podziękujemy ci niedługo za krzywdy naszych dzieci.
14 października 2014
+9
-17
ID
251-d86
~ Obecna   W kuluarach wszyscy nauczyciele mówili dość Rosłana i jego sitwy. Maryla śmiała się że Janusz zamknie szkoły po wyborach. Gdyby nie przymus to nikogo nie byloby dzisiaj w BCK.
14 października 2014
+10
-13
PL
b06-e16
~ ghft   Czy nauczyciel który bierze pieniądze od ucznia za douczanie nie płaci podatku to złodziej który okrada kraj?
14 października 2014
+11
-6
PL
cc5-cf7
~ uczeń   Proponuje dać pośmiertnie wyróżnienie. Dyr. Leonowi Iwańczykowi. Którego nie ma od niedawna wśród, nas.
14 października 2014
+4
-4
PL
6f4-b81
~ rodzic   I to Wam się należy jak chłopu ziemia.Za ten ciężki trud w pracy z dzisiejszymi dziećmi.Jak miło popatrzeć.A w szczególności,że nie trzeba było patrzeć na tę głupio śmiejącą się gębę -wiecie kogo?Sz....
14 października 2014
+7
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:13 Biłgoraj
Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielne południe 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęły się uroczystości z okazji 159. rocznicy powstania styczniowego. Była msza św. w intencji poległych, złożono też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańców. - To dzięki tym ludziom dziś możemy mówić i modlić się po polsku - mówi posłanka Beata Strzałka.
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
19-latek ściął słup energetyczny
dzisiaj, 11:01 Lubelszczyzna
Jeszcze więcej testów, jeszcze więcej zakażeń. Kolejne rekordy pobite
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 14:28 Biłgoraj
Ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze, możliwe nawet burze
dzisiaj, 10:38 Kraj
Dziś i jutro do rodziców trafi prawie 600 tys. zł
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
dzisiaj, 14:06 Biłgoraj
Uczcili ofiary holokaustu
20 stycznia 2022 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
we wtorek, godzina 14:27 Biłgoraj
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"
Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
w środę, godzina 10:07 Biłgoraj
Kluby seniora w ramach projektu "Seniorzy na Start" otwarte
w poniedziałek, godzina 11:40 Powiat
22 placówki oświatowe z powiatu z edukacją zdalną
19 stycznia 2022 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w środę, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rekordowa liczba wykonanych testów i nowych przypadków SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 09:58 Kolonia Sól
Zmusiła kierowcę do zjechania z drogi i odjechała. Miała ponad 2,5 promila
w sobotę, godzina 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
20 stycznia 2022 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
w poniedziałek, godzina 08:06 Biłgoraj
W uroczysku Knieja upamiętnili powstańców
17 stycznia 2022 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
20 stycznia 2022 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
dzisiaj, 08:11 Obsza
Pierwszy przetarg na inwestycje z "Polskiego Ładu"
13 stycznia 2022 Biłgoraj
Ogłoszono konkurs na dyrektora Miejskiej Służby Drogowej
Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Dotychczas te funkcję pełnił Piotr Michalczyk.
18 stycznia 2022 Podlesie
Droga będzie zamknięta
w poniedziałek, godzina 09:10 Biłgoraj
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl