Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.04.15 15:00

Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju

Ulice: Moniuszki, Leśna, Łąkowa, Przemysłowa i Żurawinowa - te drogi w Biłgoraju już za kilka miesięcy zyskają zupełnie nowy wygląd. Dziś, 15 kwietnia, przekazano plac budowy pod realizację inwestycji. Ulice zostaną wykonane w ramach tzw. schetynówek.
Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju
Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju

O planach przebudowy ulic bilgorajska.pl informowała już w ubiegłym roku, w artykule pt. Remont pięciu dróg w Biłgoraju. Pod koniec lutego podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji.

19 lutego ogłoszony został przetarg nieograniczony na zadanie inwestycyjne pn. "Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów miejskich i podmiejskich do dróg wojewódzkich nr 835 i 858 poprzez przebudowę ulic: Moniuszki, Leśna, Łąkowa, Przemysłowa i Żurawinowa". Otwarcie ofert nastąpiło 10 marca.

26 marca rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie prac związanych z wymienionym zadaniem. Do postępowania złożonych zostało 9 ofert.

Ze względu na fakt, iż zadanie zostało podzielone na dwie części dokonano wyboru najkorzystniejszej z ofert w każdej części. Prace będą realizowane przez Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe ATOS z siedzibą w Biłgoraju, (oferta opiewa na kwotę 3 167 811 zł), oraz przez konsorcjum firm, którego liderem jest PBI Infrastruktura S.A. z siedzibą w Kraśniku, a partnerem firma PBI WMB Sp. z o. o. z siedzibą w Sandomierzu (kwota 1 445 636 zł).

Wartość projektu wynosi 4 310 000 zł, a dofinansowanie z budżetu państwa w ramach NPPDL wyniesie do 2 137 077 zł. Partnerem projektu jest powiat biłgorajski, którego udział finansowy wyniesie 50% wkładu własnego.

W środę, 15 kwietnia, dokonano przekazania placu budowy. Inwestycja zostanie zrealizowana do 15 października 2015r. Łączna długość ulic to 2,6 km.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rozpoczyna się remont pięciu ulic w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11109
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
CH
012-c33
~ ttt  Proejkt przebudowy Miniuszki, Łąkowej, Przemysłowej, Leśnej, Żurawinowej robiła firma MAPIS Adam Potocki
Projekt schetynówek starostwa (Biłgoraj - Rapy Dylańskie, Biłgoraj - Wolaniny, Hedwiżyn - Żelebsko, Wola Kątecka - Wola Radzięcka) robiła firma ARPOT Krzysztof Potocki
Co do kwot to trzeba by zapytać ZDP (muszą odpowiedzieć w trybie dostępu do informacji publicznej), ale pewnie koszt takiego projektu to kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych.
15 kwietnia 2015
+17
-4
Ostatnio dodane komentarze
PL
95a-08e
~ gość  do ~ ttt   żeby wykonać projekt drogi, mostu trzeba po pierwsze mieć pojęcie, po drugie uprawnienia. Z tego co wiem to Potocki takie ma jako jedyny w Biłgoraju.
Widziałem kiedyś na własne oczy jak wylewali asfalt przed ALDIKIEM . Zanim go wylali został wezwany Potocki. Popatrzył i kazał posprzątać piasek przed wylewką. Przyjechała maszyna, umyła nawierzchnię i dopiero pozwolił wylać asfalt. nie jestem ekspertem ale gdyby asfalt wylali na zapiaszczoną powierzchnię to najprawdopodobniej nie połączyłby się dobrze z poprzednią warstwą a za kilka lat mógłby pękać.
Koszt takiego projektu to tez nie kilkanaście tysięcy a prawdopodobnie idzie to w setki. Co cię tak kasa interesuje. Trzeba było się uczyć budowy dróg i mostów
20 kwietnia 2015
brak ocen
PL
2d8-cad
~ kkk do ttt   projekt na Przemysłową , Żurwinową i Leśną robił kto inny , zajrzałem do przetargu na stronie BIP miasta,coś źle KKK zajrzałeś, ale nie widzę w tym nic złego jak udaje sie kase pozyskać i to taką dużą - to tylko sie cieszyć , widocznie projekty dobrze punktowane
16 kwietnia 2015
+1
-1
PL
e33-c83
~ PBID  do ~ acf   A ja znałem,było kiedyś PBID, ale zlikwidowali bo widocznie nie było potrzebne, przeciez nie ma w Polsce dróg.
16 kwietnia 2015
brak ocen
PL
e64-102
~ aza  do ~ jb jhohuo   odpowiadasz za swoje życie więc weź się do roboty i nie jęcz,by ci ktoś coś dał..
16 kwietnia 2015
+0
-1
PL
767-2f2
~ Mariola  do ~ aza   Wybór między PO i PISem to jak wybór między obozem hitlerowskim a stalinowskim. Trzeba obalić ten system a nie szukać mniejszego zła i wciąż głosować na te same zakłamane mordy, skaczące między partiami jak konik polny na wiosnę.
16 kwietnia 2015
+3
-0
PL
34f-37b
~ jb jhohuo  do ~ aza   Ciekawe co będziesz gadać za kilkadziesiąt lat jako stary bezrobotny schorowany człowiek, bez prawa do emerytury i bez jakichkolwiek świadczeń. Nikt cie nie przyjmie do pracy bo w wieku 60+ będziesz mało produktywny a do emerytury głodowej oczywiście jeszcze 7 lat pomyśl!!! taki los zgotował ci SZynukowicz i twoi bogowie z PO!!!!
16 kwietnia 2015
+1
-2
PL
e64-102
~ aza  do ~ Mariola   ty nigdy nie będziesz wolna,bo masz zniewolony umysł pisuarową propagandą..
16 kwietnia 2015
+3
-3
PL
bf2-09f
~ y2k  do ~ Mariola   jest mi bardzo przykro Mariola ze żyjesz w okupowanej Polsce ja też mam takie odczucie tyle że okupantem dla ciebie jest żyd i p o moze i tak ale nie widzisz największego jakim jest kler watykanski
16 kwietnia 2015
+2
-1
PL
e56-7a6
~ Reksio   Redakcjo, a czemu znowu zdjęcie takie nieaktualne, prima aprilis się skończyło i w Biłgoraju drzewa nadal jeszcze nie mają liści tak rozwiniętych.
16 kwietnia 2015
+1
-0
RO
e8c-9a8
~ acf  do ~ Zeniuo   A co w tym dziwnego, że nigdy żadna firma z Biłgoraja nie buduje dróg w okolicy?
Znasz jakąś firmę z Biłgoraja czy powiatu biłgorajskiego, która posiada sprzęt i możliwości techniczne, żeby wybudować drogę o nawierzchni bitumicznej?
Nie ma żadnej firmy w Biłgoraju i okolicy, która posiada taki potencjał (otaczarnia i maszyny do rozkładania masy bitumicznej).
Atos sam też tych ulic nie przebuduje, oni mogą co najwyżej ustawić krawęzniki, ułożyć chodniki i zrobić trawniki, ale do właściwej branży drogowej muszą wziąć podwykonawcę, który ułoży asfalt na tych ulicach.
15 kwietnia 2015
+6
-0
PL
fc3-16c
~ Zeniuo   Wreszcie firma z naszego miasta jakoś miała szczęście by budować dla nas.Podatki więc wpłyną do miejscowego budżetu.Oby tego nie zmarnować.
15 kwietnia 2015
brak ocen
PL
819-a85
~ ciekwy   A co was to obchodzi ciemniaki?do roboty!
15 kwietnia 2015
+2
-2
PL
402-c8e
~ Mariola   Nasze składki z OFE zostały ukradzione. W ZUSie nie ma nawet złotówki odłożonych pieniędzy, a nawet co roku brakuje na wypłaty dla obecnych emerytów. Jedynie co istanieje to zapiski w ich mafijnym zeszycie, które sa tyle samo warte co obietnice wyborcze. ZUS to klasyczna piramida finansowa, która pobiera wpłaty pod przymysem grożąc więzieniem, ale jak każdy schemat ponziego, nawet ten największy kiedyś upadnie. Oby wtedy powstała w końcu wolna i niepodległa Polska.
15 kwietnia 2015
+12
-5
CH
012-c33
~ ttt  do ~ gjkik   Proejkt przebudowy Miniuszki, Łąkowej, Przemysłowej, Leśnej, Żurawinowej robiła firma MAPIS Adam Potocki
Projekt schetynówek starostwa (Biłgoraj - Rapy Dylańskie, Biłgoraj - Wolaniny, Hedwiżyn - Żelebsko, Wola Kątecka - Wola Radzięcka) robiła firma ARPOT Krzysztof Potocki
Co do kwot to trzeba by zapytać ZDP (muszą odpowiedzieć w trybie dostępu do informacji publicznej), ale pewnie koszt takiego projektu to kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych.
15 kwietnia 2015
+17
-4
PL
ce5-55c
~ gjkik   Ciekawe kto zarabia na tych projektach i mapkach, powinni ujawnić nazwisko i kwoty jakie do kogo idą skoro to są publiczne pieniądze to ludzie powinni znać wszystkie umowy
15 kwietnia 2015
+3
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
11 sierpnia 2022 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
dzisiaj, 07:57 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania zaginionego mężczyzny
dzisiaj, 10:01 Biłgoraj
Oszuści wykorzystali spoofing, by okraść 43-latkę
11 sierpnia 2022 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
dzisiaj, 09:13 Biłgoraj
Zawodnicy "ZNICZA" w Narodowej Reprezentacji Polski
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Można składać wnioski o dodatek węglowy
8 sierpnia 2022 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 07:33 Biłgoraj
Z cmentarza zniknął kontener. Koniec z niesegregowanymi odpadami
w niedzielę, godzina 16:02 Biłgoraj
Pchli targ w Biłgoraju
10 sierpnia 2022 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
we wtorek, godzina 10:05 Biłgoraj
Wniosek o zmianę organizacji ruchu
w środę, godzina 07:42 Biłgoraj
Kwesta podczas Festiwalu Kultur. Ile udało się zebrać?
w piątek, godzina 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w poniedziałek, godzina 11:38 Biłgoraj
Piorun uderzył budynek biłgorajskiej straży
w niedzielę, godzina 14:55 Biłgoraj
Moto Piknik Rodzinny, czyli pożegnanie starego autodromu
w środę, godzina 20:56 Biłgoraj
Mini Łazienki w Biłgoraju?
W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Niebezpieczny tydzień
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania 17-letniej mieszkanki gminy Biłgoraj. Nastolatka ostatni raz widziana była w poniedziałek 1 sierpnia, gdy wyjechała z domu rowerem. W czwartkowe popołudnie poszukiwania zostały zakończone.
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w poniedziałek, godzina 14:29 Biłgoraj
Pokaz sprzętu wojskowego
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl