Na początku sierpnia bilgorajska.pl informowała o akcji PCK pod hasłem "Wyprawka dla żaka". Każdy chętny może pomóc dzieciom z ubogich rodzin, wpłacając pieniądze na konto. W działania biłgorajskiego oddziału PCK włączyli się także radni Rady Miasta oraz przewodniczący Rady Osiedli.
Walka o trzeci oddział w Gimnazjum Nr 2 rozpoczęła się podczas środowego posiedzenia Komisji Oświaty, informowaliśmy o tym w artykule pt. http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,4942,0,0,0,Gimnazjum-nadal-walczy.html Rodzice postanowili podnieść ten temat także podczas piątkowej sesji Rady Miasta. - Nasze dzieci to tylko pieniądze, ...
Już po raz piąty odbyła się Biłgorajska Masa Krytyczna. Ma ona miejsce w każdy ostatni piątek miesiąca. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem braku wystarczającej ilości ścieżek rowerowych na terenie Biłgoraja.
Od dziś tj. 1 września 2012 roku oficjalnie przestał istnieć Posterunek Policji w Goraju. Jego obowiązki przejął posterunek frampolski, który ma także nowego szefa. Został nim asp. Mariusz Rakuś.
Do 30 czerwca 2012 r. trwał nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie,restauratorskie, roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków z terenu Powiatu Biłgorajskiego. Już wiadomo, że pieniądze dostaną dwie parafie rzymskokatolickie: w Księżpolu i Tarnogrodzie.
Jeszcze tylko 3 dni zostały aby zobaczyć zbiór przedwojennych rowerów połączony z wystawą starych fotografii. Wystawę przygotowało Alternatywne Centrum Kultury, stowarzyszenie od niedawna działające w Biłgoraju.
Od kolorowego korowodu z wieńcami rozpoczęły się Powiatowo - Gminne Dożynki w Potoku Górnym. W uroczystości, która odbyła się w niedzielę, 2 września br., udział wzięli samorządowcy z całego powiatu, jak również parlamentarzyści Ziemi Zamojskiej.
W ostatni weekend wakacji odbyła się I część imprezy pn. "Biłgorajskie wczoraj i dziś". Był rajd rowerowy, wirtualne zwiedzanie Biłgoraja oraz konkurs wiedzy o Biłgoraju.
W niedzielę 2 września rowerzyści z Biłgoraja, Józefowa, Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Tereszpola i Tomaszowa Lubelskiego spotkali się na Wzgórzu Polak pod Panasówką, aby upamiętnić historię tego miejsca oraz promować turystykę rowerowa i Roztocze.
Podczas obrad sierpniowej sesji Rady Powiatu, opozycyjny Klub Radnych "Wspólny Powiat" pytał Starostę Mariana Tokarskiego o kryteria jakimi kieruje się zarząd przy powierzaniu stanowisk kierowniczych w podległych jednostkach. Według klubu bowiem, nie są one do końca jasne.
Wystawa Portu Lotniczego Lublin będzie podróżować po 22 miastach Lubelszczyzny przez całe wakacje.W każdym z nich będzie ją można oglądać przez tydzień. Od dzisiaj tj. poniedziałku 3 września, ekspozycję będzie można zobaczyć w Biłgoraju na Placu Wolności ...
31 sierpnia br. radni Gminy Biłgoraj podjęli decyzję o likwidacji Samorządowej Administracji Szkół. Jednostka zatrudniała 6 osób, część z nich zachowa pracę w Urzędzie Gminy.
Powiat Biłgorajski szuka dzierżawcy obecnego budynku Zarządu Dróg Powiatowych. Na październik bowiem planowana jest przeprowadzka tej instytucji do dotychczasowej siedziby Starostwa Powiatowego.
Już podczas najbliższych wyborów samorządowych będziemy głosować zgodnie z nowymi zasadami. Biłgoraj zostanie podzielony na 21 okręgów, każdy z nich będzie miał jednego przedstawiciela w Radzie Miasta. Nad kształtem obwodów dyskutowali w piątek, 31 sierpnia, radni RM z przewodniczącymi Rad Osiedli.
Mimo, że jeszcze trwa lato, w przytulisku dla bezdomnych zwierząt już trwają poszukiwania nowych właścicieli dla bezpańskich psów. Zima to ciężki czas, dlatego zwracamy się z prośbą do naszych czytelników - nie kupuj, adoptuj.
... m.in. te psy czekają na nowy dom. Dziś prezentujemy państwu kolejne zwierzaki, które są gotowe do adopcji. Może jeden z nich będzie członkiem państwa rodziny.
We wtorek, 11 września, na terenie naszego powiatu, rozpoczęła się akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Potrwa do wtorku 18 września. Kontakt ze szczepionką jest niebezpieczny, zwłaszcza dla zwierząt domowych.
- W związku z utrzymującym się brakiem opadów i systematycznym obniżaniem się poziomu wody w rzekach całego kraju występuje zagrożenie suszą hydrologiczną - wynika z informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przesłanych do Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego.
W sobotę, 8 lutego uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zebrali się, aby celebrować wyjątkowy czas - studniówkę 2025. Tegoroczni maturzyści świętują ten ważny moment w eleganckiej Rezydencji Sosnowa w Janowie Lubelskim.
dzisiaj, 17:06
Biłgoraj
Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 20:03
Biłgoraj
Bal ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 1 [NOWE ZDJĘCIA]
w sobotę, godzina 19:51
Biłgoraj
I LO im. ONZ na studniówce [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z tradycją, około 100 dni przed maturą każda szkoła średnia organizuje bal. W sobotę, 8 lutego, w Hotelu Janów w Borownicy na studniówce bawili się maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.
dzisiaj, 13:20
Biłgoraj
Podsumowanie 2024 roku. Uroczysta gala w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
dzisiaj, 13:03
Biłgoraj
Tak wygląda karnawał w przedszkolu
1 lutego 2025
Powiat
Studniówka 2025: tak się bawi RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju otworzyli sezon studniówkowy wśród szkół z powiatu biłgorajskiego. Bal odbył się w restauracji Bocarlo w Tryńczy.
w środę, godzina 08:31
Biłgoraj
Biłgorajski licealista wśród najlepszych matematyków
dzisiaj, 08:13
Biłgoraj
Budowa nowego obiektu sportowego z lotu ptaka
3 lutego 2025
Tarnogród
103. urodziny mieszkanki powiatu
W sobotę, 1 lutego Pani Marianna Kida najstarsza mieszkanka gminy Tarnogród świętowała 103. rocznicę urodzin.
we wtorek, godzina 19:39
Frampol
Stłuczka w centrum Frampola [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 11:21
Biłgoraj
Volkswagen uderzył w ogrodzenie [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 15:05
Tarnogród
Jest wniosek o ZRID dla oczekiwanej obwodnicy
Wojewoda lubelski poinformował o wszczęciu postępowania administracyjnego, w sprawie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: Budowa obwodnicy miasta Tarnogród w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Wysokie - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska.
w niedzielę, godzina 08:52
Biłgoraj
Siedem miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj i Tarnogród
dzisiaj, 07:37
Józefów
Ferie na Roztoczu
3 lutego 2025
Biłgoraj
Nowy dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury
Dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury Stanisław Kowalczyk, który od 2020 roku kierował instytucją, złożył rezygnację z powodów osobistych. Jego obowiązki od lutego przejmie Tomasz Falandysz, wieloletni pracownik BCK.
we wtorek, godzina 11:48
Biłgoraj
Wypadek z udziałem rowerzysty
we wtorek, godzina 08:06
Żabno
Pożar zniszczył dom, straty są ogromne
31 stycznia 2025
Powiat
Kryzys w branży meblarskiej? Spółka zaostrza skalę zwolnień
Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o planowanych zwolnieniach grupowych w firmie Black Red White. Wówczas liczba pracowników, którzy mieli stracić zatrudnienie, wynosiła 350 osób. Teraz jednak skala redukcji została zwiększona.
31 stycznia 2025
Tereszpol
W lutym rozpoczną się kontrole szamb
w piątek, godzina 15:13
Gmina Biłgoraj
Ambra przekazała 900 tys. zł gminie Biłgoraj
31 stycznia 2025
Tarnogród
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Biłgorajskiego
W piątek, 31 stycznia w Tarnogrodzie z inicjatywy burmistrza Pawła Deca odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Biłgorajskiego, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów z regionu.