Gdzie chcesz grać?
Pytanie takie może przez moment wydawać się dziwne, jednak takie nie jest. W końcu jedni mają warunki do rozgrywki w pomieszczeniach (np. duży salon), czy nawet na tarasie, inni zaś będą wykorzystywać stół w ogrodzie.
W zależności od wyboru, odpowiedni będzie stół indoorowy lub outdoorowy, a różnią się one zasadniczo. Te do użytku wewnętrznego są łatwiejsze w przenoszeniu i magazynowaniu. Z kolei te przeznaczone na zewnątrz są cięższe, mają grubsze nóżki, czasem dodatkowe panele stabilizujące.
Co więcej, w ich przypadku jednym z priorytetów, równie ważnym jak stabilność, jest trwałość na wilgoć (np. jeśli w przypadku nagłego deszczu nie zdąży się schować stołu) oraz na światło (by z czasem nie blakły kolory).
Oczywiście w przypadku stołu używanego wyłącznie na tarasie sama stabilność będzie mniej istotna, ale nadal pozostanie typowa dla modeli outdoorowych kwestia wykorzystania powłoki ochronnej, zabezpieczającej nie tylko przed wilgocią, ale i przed odbijaniem się światła, które w słoneczny dzień mogłoby mocno utrudniać grę.
Łatwość składania
Niezależnie czy mowa o stole indoorowym, czy outdoorowym, ważne jest jeszcze coś. Wybierając stół do tenisa stołowego warto upewnić się, że dany model jest prosty w składaniu i rozkładaniu, a sam system składania został tak opracowany, by całość zajmowała jak najmniej miejsca. Dlatego też warto zakupu dokonać w sklepach mających odpowiednio duży wybór - tak, by mieć porównanie co jest naprawdę dobre (dobrym przykładem może być sklep prosportowy.pl).
Dlaczego akurat tenis stołowy?
Jak już zasygnalizowaliśmy na początku, popularny ping-pong pozwala na ćwiczenie nie tylko sprawności, ale i czasu reakcji. Jednocześnie warto pamiętać, iż wiele osób postrzega go bardziej jako grę, niż sport, co ułatwia namówienie do sportu członków rodziny i znajomych. Jeśli połączyć to z korzyściami, jakie może im przynieść sport, z pewnością będzie to dobry sposób, aby przełamać w nich ewentualne opory przed zwiększeniem aktywności fizycznej.