Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.12.25 13:38

Gastronomia na wynos. Co z opakowaniami?

Pandemia koronawirusa wywróciła funkcjonowanie wielu branż do góry nogami. Jedną z nich jest z pewnością branża spożywcza, która zarówno przy pierwszej, jak i drugiej fali pandemii musiała znacznie ograniczyć swoje funkcjonowanie. Rozwiązaniem okazało się serwowanie posiłków na wynos. Tutaj jednak pojawiło się pytanie, jak dobierać do posiłków odpowiednie opakowania.
Gastronomia na wynos. Co z opakowaniami?
Gastronomia na wynos. Co z opakowaniami?

Zacznij od ustalenia, co wydajesz

Materiał i estetyka podania

Zacznij od ustalenia, co wydajesz

Opakowania na wynos to dzisiaj bardzo szeroka grupa produktów różniących się nie tylko wymiarami, ale także kształtem czy materiałem wykonania. Zanim zaczniesz wybierać opakowania jednorazowe np. z https://www.opakowanianawynos.pl/, koniecznie ustal, co sprzedajesz na wynos. Zupełnie innych pojemników będziesz bowiem potrzebować w przypadku kanapek, sałatek, quiche i innych dań podawanych głównie na zimno. Tutaj kluczowe będzie dobranie opakowań tak, aby danie zachowało w czasie transportu swoją pierwotną strukturę, nie rozpadło się. W przypadku sałatek na przykład bardzo istotną kwestią będzie dobranie takich opakowań, które sprawią, że po dostarczeniu pod drzwi zamawiającego dalej będą one świeże, nieoklapnięte. Nie ma bowiem nic gorszego niż piękna, świeża kompozycja, która w trakcie transportu staje się jednym wielkim miszmaszem. Jeszcze większe wyzwanie będzie cię czekać w przypadku doboru pojemników na dania ciepłe. Tutaj będzie bardzo ważna ich szczelność, ale i odporność na wysoką temperaturę, w końcu materiał, który gwarantuje, że nie wchodzi w reakcję z ciepłą żywnością. Nie martw się jednak. Obecnie na rynku jest tak dużo różnego rodzaju opakować, że dobierzesz rozwiazanie idealnie pasujące do twoich dań. Pamiętaj także o dopasowaniu pojemności. Opakowanie nie powinno być ani za małe, ani za duże. W tym pierwszym wypadku ryzykujesz, że danie straci na jakości podania, w drugim - że klient będzie miał wrażenie, że dostał mniej niż powinien.

Materiał i estetyka podania

Wynosy to jedyny sposób na przetrwanie dla gastronomii w tym trudnym czasie. Warto więc zadbać, aby klienci, którzy decydują się na skorzystanie z twojej oferty, mieli poczucie, że o nich dbasz tak, jak zrobiłbyś to na miejscu w restauracji. Warto więc zamiast pakować wszystko do torby foliowej sięgnąć po znacznie bardziej estetyczne i ekologiczne (co dla wielu klientów ma teraz naprawdę spore znaczenie) torby papierowe. Możesz je opisać, dołączyć do nich podziękowania dla klientów za wsparcie. Tego typu dodatki mają znaczenie. Dbaj o to, aby zamówienia były odpowiednio ułożone, wszystko domknięte, wyłożone w pojemnikach tak, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko zmiany struktury dania w trakcie transportu.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 2611
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 12:29 Biłgoraj
Tak Biłgoraj świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W 235. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji w Biłgoraju zorganizowano uroczystości upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
w sobotę, godzina 13:21 Biłgoraj
Gratka dla miłośników motoryzacji z Biłgoraja i okolic
dzisiaj, 08:32 Biłgoraj
Licealiści z Biłgoraja z "diamentowymi indeksami"
w czwartek, godzina 19:48 Biłgoraj
Co dalej z basenem w Biłgoraju? Plan napraw i opóźnienie po uszkodzeniu konstrukcji
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju radni poruszyli tematu uszkodzenia konstrukcji na budowie krytej pływalni. Władze powiatu przedstawiły szczegóły zdarzenia, aktualny stan prac oraz wstępne założenia naprawy.
dzisiaj, 08:22 Obsza
Na herbatce u królowej
w piątek, godzina 16:47 Biłgoraj
Zabytkowe auta opanowały autodrom [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 15:11 Biłgoraj
Historyczna chwila dla RCEZ w Biłgoraju. Nowoczesna hala sportowa już otwarta
To historyczna chwila dla Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. We wtorek, 28 kwietnia, oficjalnie otwarto nowoczesną halę sportową, której budowa pochłonęła ponad 8,2 mln zł środków zewnętrznych.
w środę, godzina 09:32 Panasówka
Zderzenie z łosiem na DW 858. Kierowca trafił do szpitala
w środę, godzina 16:16 Biłgoraj
Zmiany przy wjeździe do miasta
w piątek, godzina 10:37 Frampol
Frampol wśród liderów zielonych finansów
Gmina Frampol znalazła się w czołówce samorządów dbających o zrównoważony rozwój, zajmując 5. miejsce w Rankingu Zielonych Finansów Samorządowych w kategorii gmin miejsko-wiejskich.
we wtorek, godzina 09:23 Biłgoraj
Międzynarodowy sukces młodej artystki
w sobotę, godzina 12:42 Księżpol
Biało-czerwona łączy mieszkańców
26 kwietnia 2026 Biłgoraj
20-lecie biłgorajskiej parafii prawosławnej
Parafia prawosławna pw. św. Jerzego w Biłgoraju świętowała 20-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe, z udziałem arcybiskupa Abla, odbyły się w sobotę, 25 kwietnia. Wydarzeniu towarzyszyło historyczne wprowadzenie relikwii św. Marii Magdaleny i św. Pantelejmona.
w sobotę, godzina 11:53 Różaniec Drugi
Od 60 lat na straży bezpieczeństwa
w piątek, godzina 12:58 Biłgoraj
Kontrowersyjna ulica w mieście partnerskim. Biłgorajscy radni reagują
dzisiaj, 11:38 Biłgoraj
Dopłaty do czynszów dla mieszkańców TBS w Biłgoraju. Jest umowa z BGK
Mieszkańcy nowych bloków TBS przy ul. ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju będą mogli liczyć na dopłaty do czynszów. To efekt podpisania umowy pomiędzy miastem a Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie będzie uzależnione od spełnienia określonych kryteriów dochodowych.
24 kwietnia 2026 Biłgoraj
Policjant z Biłgoraja zatrzymany po kolizji. Był pod wpływem alkoholu
26 kwietnia 2026 Tarnogród
Finał Szansy na Sukces z udziałem 16-latki z Tarnogrodu [AKTUALIZACJA]
22 kwietnia 2026 Gmina Potok Górny
Mieszkanka powiatu skończyła 100 lat
To wyjątkowa i wzruszająca uroczystość, która nie zdarza się często. Sto lat życia to piękny wiek. Doczekała go pani Janina Ćwikła z miejscowości Dąbrówka, która dziś, 22 kwietnia, obchodzi swoje setne urodziny.
w sobotę, godzina 08:36 Biłgoraj
Gabriela Figura w Radzie Pożytku Publicznego
21 kwietnia 2026 Biłgoraj
Będzie nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja? Jest odpowiedź burmistrza
w poniedziałek, godzina 12:30 Biłgoraj
Nowa instalacja w sercu Biłgoraja
Na Placu Wolności, tuż przed budynkiem Urząd Miasta Biłgoraja, pojawił się nowy element przestrzeni miejskiej - napis I ❤️ Biłgoraj. To efekt działań Miejskiej Służby Drogowej.
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Międzynarodowy sukces literacki ucznia z Biłograja
19 kwietnia 2026 Gromada
Potrącenie rowerzysty na DW 835 w Gromadzie [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball