Dzień 1
Ze studia tatuażu wrócisz do domu z bandażem lub folią na tatuażu. Po kilku godzinach możesz go zdjąć. Powinieneś zapytać swojego artystę o szczegóły dotyczące czasu, jaki należy odczekać. Zalecenia będą różne i mogą być uzależnione od rodzaju i wielkości tatuażu. Niektórzy tatuażyści sugerują, żebyś trzymał tatuaż pod przykryciem tylko przez 1 lub 2 godziny. Po zdjęciu pokrycia prawdopodobnie zauważysz, że z tatuażu sączy się płyn. Jest to krew, osocze (przezroczysta część krwi) i trochę dodatkowego tuszu. To normalne. Twoja skóra będzie również czerwona i obolała. W dotyku może być lekko ciepła. Czystymi rękami umyj tatuaż ciepłą wodą i bezzapachowym mydłem. Zastosuj bezzapachowy i bezalkoholowy krem nawilżający. Pozostaw okrycie, aby tatuaż mógł się zagoić https://medicot.pl/galeria-tatuazy-damskich/
Dni 2 do 3
Do tej pory Twój tatuaż będzie miał bardziej matowy i zmętniały wygląd. Dzieje się tak, ponieważ skóra się goi. Zaczną się tworzyć strupy. Myj tatuaż raz lub dwa razy dziennie i stosuj bezzapachowy i bezalkoholowy krem nawilżający. Podczas mycia możesz zauważyć, że trochę tuszu spływa do zlewu. Jest to nadmiar tuszu, który przedostał się przez skórę.
Dni od 4 do 6
Zaczerwienienie powinno zacząć zanikać. Prawdopodobnie zauważysz lekkie strupki nad tatuażem. Strupki nie powinny być tak grube jak te, które powstają po skaleczeniu, ale będą uniesione. Nie wybieraj strupów - może to spowodować powstanie blizny. Myj tatuaż raz lub dwa razy dziennie. Zastosuj bezzapachowy i bezalkoholowy krem nawilżający.
Dni od 6 do 14
Strupki stwardniały i zaczną się łuszczyć. Nie wybieraj ich ani nie próbuj ściągać. Pozwól im zejść naturalnie. W przeciwnym razie możesz wyciągnąć tusz i pozostawić blizny. W tym momencie skóra może bardzo swędzieć. Delikatnie wcieraj kilka razy dziennie bezzapachowy i bezalkoholowy krem nawilżający, aby złagodzić swędzenie. Jeśli w tym momencie Twój tatuaż jest nadal czerwony i opuchnięty, możesz mieć infekcję. Wróć do tatuażysty lub udaj się do lekarza.
Dni od 15 do 30
W tym ostatnim etapie gojenia większość dużych płatków zniknie, a strupki powinny się rozejść. Możesz jeszcze zobaczyć trochę martwej skóry, ale ona też powinna w końcu zniknąć. Miejsce po tatuażu może nadal wyglądać na suche i matowe. Nawilżaj je, aż skóra znów będzie wyglądać na nawilżoną. W drugim lub trzecim tygodniu zewnętrzne warstwy skóry powinny się zagoić. Całkowite zagojenie się dolnych warstw może potrwać od 3 do 4 miesięcy.
Pod koniec trzeciego miesiąca tatuaż powinien wyglądać tak jasno i żywo, jak chciał tego artysta. Niezależnie od tego, co wybierzesz, upewnij się, że jest to produkt bezzapachowy i bez alkoholu. Upewnij się też, że nie zawiera dodatków, takich jak kolorowe barwniki, które mogłyby wysuszyć Twoją skórę medicot.pl