W poprzednim roku, dzięki hojności darczyńców, udało się zebrać ponad 18 tysięcy złotych, co umożliwiło m.in. generalny remont pomnika ofiar niemieckiej zbrodni z 1944 roku w Osuchach. Odrestaurowany został również nagrobek Tomasza Matczyńskiego, zasłużonego mieszkańca Łukowej, który w okresie międzywojennym finansowo wspierał edukację młodzieży.
Dzięki staraniom komitetu, we współpracy z Towarzystwem Miłośników Zwierzyńca, odnowiono także nagrobek majora Edwarda Markiewicza "Kaliny," dowódcy oddziałów AK i BCh w Puszczy Solskiej z 1944 roku. Ponadto na dawnym cmentarzu unickim ustawiono krzyż, który został sfinansowany przez społeczność z Babic.
Na łukowskim cmentarzu wciąż jest wiele zabytków wymagających renowacji, a część wcześniej odnowionych nagrobków po latach wymaga ponownej konserwacji. Przez 22 lata działalności komitetu udało się wyremontować aż 128 nagrobków na cmentarzach w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Borowcu i Osuchach, na łączną kwotę 215 tysięcy złotych. Dzięki wsparciu i ofiarności mieszkańców oraz gości możliwe było ocalenie od zapomnienia wielu cennych zabytków.
Tegoroczną kwestę wspiera 30 kwestarzy oraz 30 wolontariuszy z łukowskich szkół podstawowych, którzy będą prowadzić zbiórkę na cmentarzu w Łukowej 1 i 2 listopada.