Głosowanie odbędzie się tylko w jednym okręgu nr 2, obejmującym osiedle Pardysówka Duża i Mała. Reprezentujący ten okręg radny zrzekł się mandatu ze względu na wyjazd za granicę z zamiarem stałego pobytu. Komitety wyborcze, które w wyborach uzupełniających będą chciały wystawić swoich kandydatów, muszą złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu do 28 października. Listy zgłoszonych osób będą przyjmowane do połowy listopada, a samo głosowanie zostało zarządzone na niedzielę 15 grudnia.
Nierozstrzygnięta pozostaje także sprawa mandatu kolejnego członka Rady Miejskiej w Józefowie, związana z przetargiem na odśnieżanie gminy w minionym sezonie zimowym. Jednym z oferentów, uczestniczących w tym postępowaniu był wspólnik radnego Jana Łepika z synem, który złożył najtańszą ofertę. Sam radny nie uczestniczył w przetargu, nie podpisywał umowy z gminą, ani nie wykonywał tego zadania. Prawnicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego uznali jednak, że w tym przypadku ustawa o samorządzie została naruszona i wystąpili do rady o wygaszenie mandatu. W związku z tym, że członkowie rady się na to nie zgodzili, wojewoda wydał w tej sprawie rozstrzygnięcie nadzorcze.
We wtorek 15 października sam zainteresowany i Rada Miejska złożyli jednak skargi na tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W uzasadnieniu powołali się m.in. na rozstrzygnięcia w podobnych sprawach w innych regionach w Polsce oraz stanowisko Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. - Nie zaskarżalibyśmy decyzji wojewody, gdyby nie fakt, że wojewodowie, na przykład śląski czy opolski nie znaleźli podstaw do wygaszenia mandatu, a resort administracji potwierdził taką interpretację. Poza tym zdecydowaliśmy się na to z czystej ludzkiej uczciwości, ponieważ podczas podpisywania umowy na odśnieżanie, nie informowaliśmy wykonawcy o jakichkolwiek przeszkodach, bo naszym zdaniem ich nie było, a teraz konsekwencje tej decyzji miałby ponieść radny. Złożenie skargi jest niejako naszym moralnym obowiązkiem - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Burmistrz Józefowa Roman Dziura, który złożył skargę do WSA w imieniu Rady Miejskiej.
Ponadto, zdaniem wnioskodawców, wojewoda nie dał radnemu możliwości złożenia wyjaśnień w tej sprawie, a zgodnie z przepisami ma on do tego prawo. Według autorów skargi wydanie rozstrzygnięcia nadzorczego jest przejawem nadinterpretacji przepisów, a postępowanie w tej sprawie nie zostało przeprowadzone w należyty sposób.