AAA
PIŁKA NOŻNA Zamojska Klasa Okręgowa
2010.11.04 16:10 | aktualizacja: 2010.11.04 16:13

Bez bramek na szczycie

Trzy kolejki pozostały do zakończenia rundy jesiennej na boiskach zamojskiej "okręgówki". Emocji nie brakowało w dwunastej serii spotkań, choć nieco zawiedzeni wychodzili z meczu na szczycie w Turobinie kibice tamtejszego Tura, bowiem pojedynek z Kryształem Werbkowice zakończył się bezbramkowym remisem.
Michał Kowal z lewej zdobył jedną ze zwycięskich bramek dla Tanwi w wyjazdowym meczu ze Spartą Łabunie

Spotkanie w Turobinie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. Był to znak solidarności obu klubów z zawieszonymi przez LZPN zespołami Zamojskiej A Klasy. - Chcieliśmy chociaż w symboliczny sposób pokazać jedność z zawieszonymi klubami - mówił trener Kryształu Jacek Szczyrba. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i obie strony mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej połowie prowadzenie mogli objąć werbkowiczanie. Na strzał z odległości ok. 40 metrów do bramki Kamila Dereweckiego zdecydował się znany z występów w biłgorajskiej Ładzie Adam Onkiewicz. Piłka odbiła się od poprzeczki, choć gdyby trafiła w światło bramki golkiper turobinian byłby wówczas zmuszony do wyciągnięcia futbolówki z siatki. Swoje okazje do zdobycia bramki mieli także gospodarze. Po zmianie stron Suchodolskiego mógł pokonać najpierw Mirosław Brodaczewski, a w końcówce świetnej sytuacji nie wykorzystał Marek Pyda. W obu przypadkach skutecznymi interwencjami popisywał się golkiper Kryształu. Po remisie z Kryształem zawodnicy Tura stracili pozycję lidera tabeli na rzecz Omegi Stary Zamość, choć tracą do niej tylko jeden punkt. Wydawało się, że pierwsze punkty z Różańca wywiezie czerwona latarnia rozgrywek Cosmos Józefów. W 25 minucie józefowianie prowadzili po trafieniu Sebastiana Hałasy. Grom wyrównał trzy minuty przed przerwą za sprawą Krzysztofa Wróbla. Jednak pięć minut po zmianie stron na prowadzenie znów wyszli przyjezdni. Tym razem stojącego między słupkami w bramce beniaminka Mikszę pokonał Piechnik i po raz drugi w tym meczu zapachniało niespodzianką. Wówczas zawodnicy Andrzeja Junga wzięli sprawy w swoje ręce. W 60 minucie wyrównującego gola dla Gromu zdobył sam szkoleniowiec. Pięć minut później na 3:2 podwyższył Rafał Wojtowicz, a wynik już w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Piętak. Na wygraną z Unią Hrubieszów liczyli grający przed własną publicznością piłkarze Olimpiakosu Tarnogród. Wszak Unici nie potrafili sięgnąć po komplet punktów od 26 września. Niestety tarnogrodzianie musieli przeżyć głębokie rozczarowanie. Ekipa Wojciecha Rycaka wygrała 3:1 i bez większych problemów wywiozła z Tarnogrodu 3 punkty. Honorową bramkę dla podopiecznych Mariusza Doleckiego zdobył już przy stanie 0:3 rezerwowy Kamil Wojda. Niezwykle cenną wygraną odnieśli w Łabuniach zawodnicy Tanwi Majdan Stary. Grzegorz Cios i spółka ograli tamtejszą Spartę 2:0 po bramkach Adama Żbikowskiego i Michała Kowala. Pozwoliło to majdanianom na zbliżenie się do środkowej strefy ligowej tabeli. O straconej szansie na zwycięstwo mogą natomiast mówić w Relaxie Księżpol. Gracze Marcina Mury na 12 minut przed zakończeniem spotkania ze Spartą Wożuczyn prowadzili 2:0 po bramkach Gawrońskiego i Karpika. Wówczas kontaktowe trafienie zaliczyli przyjezdni, a już w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania po stałym fragmencie gry. Punkt z Łaszczowa przywiozła Victoria Łukowa Chmielek, gdzie ani zawodnikom Victorii ani piłkarzom tamtejszej Korony nie udało się choćby raz pokonać bramkarzy rywala.

Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.

Najpopularniejsze

w piątek, godzina 08:48 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
w środę, godzina 08:21 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
dzisiaj, 18:00 Biłgoraj
Ile zarobi starosta?
dzisiaj, 08:12 Region
20-latek z powiatu zginął w tragicznym wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na trasie Biłgoraj - Huta Krzeszowska. Kierujący osobowym oplem zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pomimo podjętej przez ratowników reanimacji życia 20-latka nie zdołano uratować.
w niedzielę, godzina 16:56 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
dzisiaj, 12:02 Biłgoraj
Były burmistrz zabrał głos ws. koncertu disco polo
we wtorek, godzina 08:07 Lubelszczyzna
Lasy pod nadzorem
W dniach 27 maja - 5 czerwca strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczny las 24".
w niedzielę, godzina 15:40 Obsza
Strażacy z 5 gmin rywalizują [WYNIKI]
dzisiaj, 09:26 Biłgoraj
Kierował trzymając butelkę wódki między kolanami, miał ponad 3,5 promila
w czwartek, godzina 12:25 Biłgoraj
Tłumy wiernych na Bożym Ciele [NOWE ZDJĘCIA]
Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z tradycją ulicami każdej parafii przeszły procesje z Najświętszym Sakramentem.
w niedzielę, godzina 21:35 Biłgoraj
Piknik charytatywny pod BCK
w sobotę, godzina 08:54 Biłgoraj
Przetarg na budowę nowej atrakcji
dzisiaj, 10:22 Lekkoatletyka
Lekkoatleci "Znicza" Biłgoraj brązowymi medalistami Mistrzostw Polski
W sobotę 1 czerwca w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategoriach junior U20 i młodzieżowiec U23 w biegu na 5000 metrów.
w piątek, godzina 15:09 Kolarstwo
Tour de Pologne Women przejedzie przez powiat
dzisiaj, 14:37 Józefów
Roboty z użyciem materiałów wybuchowych
24 maja 2024 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w niedzielę, godzina 13:16 Lubelszczyzna
16 wypadków i 3 ofiary w ciągu 4 dni
w piątek, godzina 11:54 Region
Pięć wahadeł na "krajówce"
w środę, godzina 15:21 Biłgoraj
Dzień Strażaka w Biłgoraju [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe
we wtorek, godzina 13:25 Biłgoraj