W niedzielny wieczór, 15 marca, otrzymaliśmy informację o kolejnym pacjencie z terenu powiatu biłgorajskiego, u którego potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. To 17 osoba, która zachorowała na Lubelszczyźnie.
W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o kontakcie policjantów z KPP w Biłgoraju z funkcjonariuszem z Lublina zakażonym koronawirusem i braku reakcji ze strony kierownictwa biłgorajskiej jednostki. Sytuację wyjaśnia oficer prasowy KPP w Biłgoraju mł. asp. Joanna Klimek.
Do 11 kwietnia obowiązywał tymczasowy zakaz wstępu do lasów państwowych wydany na początku kwietnia. Nie ma więc przeszkód, by odpocząć na łonie natury? Niezupełnie. Zakaz został przedłużony do niedzieli, 19 kwietnia.
Na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, nieopodal Tereszpola, pojawił się nadajnik sieci komórkowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że udaje... drzewo. To jedyna taka antena w kraju. Z prośbą o wyjaśnienia zwrócili się do nas mieszkańcy ...
Architekt Antoni Herman, który projektował budynek Urzędu Miasta w Biłgoraju zwrócił się do burmistrza Janusza Rosłana z uwagami dotyczącymi obecnie realizowanej rewitalizacji Placu Wolności. W piśmie wyjaśnił, które założenia, jego zdaniem są bezzasadne. Co napisał architekt?
Dziś 1 maja, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany też po prostu Świętem Pracy, w Polsce obchodzone od 1950 roku. Ten dzień uczczono także w Biłgoraju. Tym razem w zupełnie nowych okolicznościach.
Kolejne rządowe środki trafią do naszego powiatu! Premier ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Funduszu Polski Ład. Powiat biłgorajski otrzyma 15 mln zł. Rządowe środki na inwestycje przeznaczone zostaną na remont ...
W sobotnie popołudnie 6 listopada, w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się wernisaż prac autorstwa Stefana Szmidta, byłego dyrektora Biłgorajskiego Centrum Kultury.
Każdego roku w szkołach organizowane są kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wyjątkowy sposób na uczczenie tego święta ma Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, który już po raz szósty zaprosił na "Szarlotkę Niepodległości".
11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. W hołdzie złożonym ojczyźnie i poległym - ...
Kolejny rok z rzędu motocykliści zorganizowali akcję z myślą o najmłodszych, mieszkających w Wiosce Dziecięcej SOS. Z bagażnikiem pełnym słodyczy i zabawek pojechali do maluchów w niedzielne przedpołudnie 5 grudnia.
Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa drogi wojewódzkiej nr 835 w gminie Goraj. Przez najbliższe miesiące kierowców czekają utrudnienia. Remont kosztować będzie ponad 8,7 mln zł.
4 czerwca obchodziliśmy rocznicę częściowo wolnych wyborów. Z tej okazji politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali marsz, który przeszedł przez Warszawę. Udział w wydarzeniu wzięli też mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.
Już po raz trzeci w przeddzień Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju powstał przepiękny dywan kwiatowy.
Jest przejazd ulicą Graniczną. W pierwszych dniach czerwca dobiegła końca przebudowa mostu nad Białą Ładą. Oznacza to, że mieszkańcy i podróżujący w kierunku Niska mogą już korzystać z drogi.
W rocznicę największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej, w Osuchach odbyły się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia. Ostatnim punktem niedzielnych obchodów była inscenizacja historyczna.
Do końca ubiegłego roku 32-letnia Monika była pielęgniarką pomagającą pacjentom w powrocie do zdrowia, teraz sama potrzebuje takiej pomocy. Walczy z nowotworem. By mogła tę walkę wygrać potrzebne są pieniądze.
W programie sesji Rady Miejskiej w Goraju, która odbyła się w czwartek 29 czerwca, znalazło się podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium burmistrzowi.
Właśnie tyle minęło od tragicznych wydarzeń, które rozegrały się na terenie gminy Łukowa. W rocznicę pacyfikacji gminy Łukowa zorganizowano uroczystości przy Pomniku Wysiedlonych. Obchodom towarzyszyła wystawa "WYSIEDLENI - 80-LECIE PACYFIKACJI GMINY ŁUKOWA" przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej.
Zasiłek pogrzebowy, to pomoc finansowa dla osób, zajmujących się organizacją pogrzebu zmarłego. Jego wysokość jest ustalana przez odgórne przepisy i co jakiś czas ulega zmianie. Kto może go uzyskać i w jaki sposób wypełnić formalności, aby został on ...
Okno to istotny element łazienki. Możemy wtedy nie tylko cieszyć się miłym widokiem na zewnątrz, ale także bezcennym naturalnym światłem i świeżym powietrzem. Chociaż wiele łazienek, szczególnie w blokach, nie ma dostępu do okna, to nie znaczy, ...
Podczas prac budowlanych i remontowych powstaje mnóstwo odpadów, z którymi należy postępować w ściśle określony przepisami sposób. Utylizacja papy, gruzu i innych tego typu odpadów nie będzie jednak problematyczna, jeśli zdecydujemy się na usługę, jaką jest kontener na gruz ...
Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez samorząd Biłgoraja na rok szkolny 2025/2026. Do kiedy trzeba złożyć wymagane dokumenty?
dzisiaj, 19:28
Goraj
Nie żyje Jan Kulnianin - wieloletni nauczyciel, dyrektor szkoły i dokumentalista historii Goraja
dzisiaj, 15:54
Tarnogród
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Biłgorajskiego